Bridge over the past (1.kapitola)

24. srpna 2013 v 0:01 | jiteckaa |  Bridge over the past


Tak začínáme... Jak už jsem psala v traileru, je to amaterská povídka.. No, ale baví mě to, tak na mě prosím buďte hodní... Usmívající se

JANE:
Konečně je tady den D. Sedím v letadle, které míří do Londýna. Začínám být dost nervózní. Jak z nového prostředí, tak se setkání s kluky a taky z našeho soužití. Hned jak bude možnost, tak se musím porozhlédnout po svém bytečku. V hlavě mi proběhly snad miliony scénářů našeho setkání. Ale na druhou stranu se konečně setkám s Veronicou. Píšeme si už přes rok na Twitteru. No, a dost jsme se za tu dobu sblížily. Že je kamarádka Nialla Horana, kluka z neznamějšího boybandu One Direction, jsem se dozvěděla až o něco později. To ona mi dohodila místo asistentky/pomocnice v domě. To bych snad měla zvládnout, ne? I když ještě přesně nevím co to bude všechno obnášet.
"Slečno, není vám něco? Jste bílá jako křída." Projeví zájem starší paní, která sedí vedle mě.
"Děkuji za zeptání, ale to bude jen nízký tlak a taky jsem dost nervózní z Heathrow snad se nějak vymotám k východu." Nebudu jí přece říkat úplně všechno, ale tohle je taky pravda. Letiště Heathrow je obrovské.

NIALL:
"Hej, Joshi!" volám na našeho šoféra. "Počkej na mě. Pojedu s tebou vyzvednout Jane."
Kluci jsou roztažení po celém gauči a čučí na nějaký film, který běží v televizi. Já bych stejně nevydržel sedět. Jsem na ni vážně zvědavý. Od té doby, co jsem ve skupině je těžké si najít přítelkyni, ne že by neměli zájem, to ne. Ale rozeznat, která mě doopravdy miluje nebo má ráda moje peníze a slávu. Pár známostí už proběhlo, ale stejně jsem už skoro rok singl (přes turné jsem stejně neměl čas). Novináři na mě mají pifku.. sotva se někde mihnu s nějakou dívkou, už je to moje přítelkyně. Dost mě to štve. A tak jsem si začal psát s Jane, s dívkou z České republiky.
Harry otočil svoji kudrnatou hlavu od televize. "Pořád si myslíš, že je to dobrý nápad?"
"Je to geniální nápad. Myslí si, že sem jede pracovat. Tak ji okouknu a uvidím jestli přeskočí jiskra."
Harry si nahlas odfrkne.
"Nevím, o co ti sakra jde.. Vždyť to byl tvůj nápad." Vím co si Harry myslí o hledání "té pravé". On střídá modelky, zpěvačky i sexy holky z baru, prostě si užívá.. v tomhle se neshodnem, ale je to jinak super kámoš. A managementu to nevadí, prý dělá skupině reklamu.. teda když to zrovna moc nepřehání. Já prostě hledám "tu pravou". Beru si svoje inkognito věci (bundu s kapucí a brýle) a pomalu odcházím za Johem.
Louis za mnou volá: "Počkej, jedu taky. Uděláme ji pěkné přivítání." a už stojí vedle mě.
On mě chápe, s El je od začátku a je neuvěřitelné jak jim to po ty roky klape. Stejně tak Zayn s Perrie, kteří teď chystají svatbu. Liam se Sophii začali spolu chodit teprve před nedávnem, ale taky na nich jde vidět, že jsou šťastní.

JANE:
o půl hodiny později…
Přistání proběhlo hladce. Na okamžik jsem si vydechla. Proč já se jen nervuju pro takové zbytečnosti? Naklonila jsem se k mojí spolucestující. "Mohla bych se k vám připojit na cestě k zavazadlům?"
"Ale ano, jistě." Usměje se ta milá dáma.
Je to vážně super, aspoň nemusím bloudit. Když už mám svůj kufr, rozloučím se s tou milou paní a odcházím. U dvěří stojí mladý kluk.. no mladý, může mít tak 25 let a v ruce drží cedulku s mým jménem. Kousek od něho se zastavím. "Ahoj, já jsem Jane."
"Oh, ahoj. Já jsem Josh, řidič." Bere mi kufr z ruk a gestem ukáže ať jdu za ním.
Waw takové luxusní autíčko, teda néé že bych se nějak vyznala, ale oproti tomu, co jsem potkávala u nás ve vsi.. Samý traktor, cyklista, autobus a tu a tam špinavá nebo promáčklá auta. A tohle je velké, černé, lesklé s neprůhlednými skly. To se prostě nedá srovnat. Josh naložil kufr a teď mi galantně otvírá zadní dveře. Co nejmileji se na něj usměju. Už na mě dopadá únava z toho cestování, počasí (je strašná zima) a taky jsem skoro týden nezamhouřila oči (samozřejmě muselo proběhnout rozloučení s rodinou, kamarády, a když už jsem měla čas sama pro sebe tak jsem se týrala těmi nejhoršími scénáři co by se mi tady mohlo přihodit…)
Když strčím hlavu do dveří, ani se nestačím rozhlédnout.. a.. výbuch..
"Víííteeeej!!!"
Leknutím poskočím a bouchnu se do hlavy.
"Jauvajs, do pr..." Vykřiknu česky a třu si bolestivé místo na hlavě. Sakra, musím se přepnout na angličtinu. Sedám si na volné místo k oknu.
Blonďáček se hned začne omlouvat, ale koutky úst mu cukají do úsměvu. "Jane promííň, tak to jsme nechtěli." Letmo se dotkne mojí ruky. Podívám se na ně.. tak to musí být Niall a ten druhý.. Louis dostal slušný záchvat smíchu.
"Ahoj kluci."


Tak co na to říkáte? Já teď nebudu psát, že chci aspoň jeden komentář, protože nejsem naivní.. to bych se nikdy nedočkala a s povídkou bych hned skončila. Každopádně kdo zavítá na můj blog, tak po sobě zanechte zprávu. Thanks :-*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | Web | 7. září 2013 v 14:39 | Reagovat

Mně se to líbí, jsem zvědavá jak se to bude odvíjet dál!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama