Bridge over the past (3.kapitola)

19. září 2013 v 12:10 | jiteckaa |  Bridge over the past


Tak je tady konečně další díl. Jen bych chtěla předem upozornit, že je to fiction, nemám nic proti nikomu. Zajímalo by mě, jestli to sem někdo chodí číst, pokud ano, tak mi nechte komentík.. Moc by mě potěšil.

JANE:
Ok Jane, teď s sebou hlavně nesekni. Vešly jsme do velké haly, kde hned naproti bylo prostorné schodiště. Tady jde vidět jak jsem naivní. Z toho luxusu mi šla hlava kolem. Niall mě vede dál do hlubin domu. Chodbou a doprava. Došly jsme do
obývacího pokoje. Nikde nikdo, super. Nejsem bůhvíjaký extrovert. Ráda se bavím, ale taky mám ráda svůj klid.
Niall křikl do prázdna: "Haló, kde jste kdo?"
Přišel jen Harry. Tázavě pohlédl na Nialla.
"Tohle je Jane." Dotkne se mého ramene. Jako by si mě měl s kým splést, když v místnosti kromě nás nikdo není.
"Ahoj Harry." Říkám a podávám mu ruku na pozdrav. Ale on nic. Stojí na místě. Prohlíží si mě od hlavy až k patě. Pokrčím rameny a ruku dám podél těla. Co to mělo znamenat? Otočím se zpátky na Nialla.
"Prosím tě, ukážeš mi můj pokoj?"
"Jasně, tak pojď."
"Jane?" promluví konečně Harry.
"Co?"
"Ahoj." ušklíbne se.
Můj pokoj se nachází v prvním patře. Mám i svoji koupelnu a balkónek. Celý je pěkně sladěný - ostatně jako celý dům. Zeleno-smetanová je moje oblíbená kombinace. To je ale náhoda. Jinak je tady vše, co potřebuji. Dvojlůžková postel s vysokým čelem (takovou jsem vždy chtěla), vedle křeslo a nechybí tady vestavná skříň, pracovní stůl a zrcadlo.
"Děkuji Niall, musím se ozvat rodině a trochu se vzpamatovat z cesty. Sejdeme se za hodinku? Musíš mi něco říct k té vaší dovolené a podrobnosti k mému pobytu."
"Tak za hodinku."
"Můžu se připojit na internet?"
"No jasně, že se ptáš."

HARRY:
@Harry_Styles --> @Kate_kiss Dneska to musíme zrušit.
@Kate_kiss --> @Harry_Styles Co? Proč?
@Harry_Styles --> @Kate_kiss Prostě nemůžu. Něco mi do toho vlezlo.
@Kate_kiss --> @Harry_Styles Zlato, já jsem se na tebe tak těšila. To mi nedělej. :(
@Harry_Styles --> @Kate_kiss Promiň.
Každá ze začátku souhlasí s nezávazným sexem, ale končí to vždy stejně. Chtějí víc. Kate není vyjímka, i když nevím proč jsem to zrušil. Tohle byl jistej šuk. Ale na tu Jane jsem zvědavý.

JANE:
Jeeeej, ta postel je tak pohodlná. Jane, vstávej! Přemlouvám samu sebe. Když se konečně vyhrabu, tak si jdu do kufra pro věci na převlečení. Zabalila jsem si svoje oblíbené tepláky, odlíčím se. Stejně mě jednou uvidí nenamalovanou, tak proč to oddalovat. Já se tak cítím pohodlně, a to je hlavní.
Připojím se na internet.

jana.s@centrum.cz --> monika.kralova@gmail.com
Ahoj rodičové!
Píšu vám ze svého nového dočasného domova. Zrovna jsem přijela, tak vám rychle píšu, že jsem dorazila v pořádku. Vypadá to tady jako v pohádce. Už jsem se stačila seznámit s Niallem, Louisem a Harrym. No, já už musím letět, příště se rozepíšu víc, slibuji.
S pozdravem
Jana

@jane_sunn --> Ahoj @Veronica111 právě jsem dorazila do svého "nového dočasného" domova. Niall je sympaťák. Kdy se sejdeme?

Tak to bych měla.

*flashback*
"Jani prosím tě, nejezdi. Já tě nikam nepustím." zrazuje mě mamka. Zrovna jsem ji u kafíčka oznámila můj záměr odcestovat do Anglie.
"Mami, já pojedu. Už jsem rozhodnutá. Tady mě nic nečeká. Nemůžu sehnat práci a vám nechci zůstat pořád na krku. Bude to ohromná zkušenost a příležitost." začnu argumentovat. A pokračuji: "Konečně budu moci doplatit svůj dluh z podnikání, nemluvě o tom, že budu pracovat pro One Direction!" Samozřejmě nějaké pochybnosti mám. Jsem strašpytel. Nejvíc se bojím cesty tam, nikdy jsem neletěla sama. Mám hrozný orientační smysl. Anglicky jakš takš umím, ale ta výslovnost. Taky mě napadlo, jak mě kluci asi příjmou. Veronica mé obavy nesdílí. Uklidňuji se, že je to zatím jen na zkoušku, že ty 2měsíce vydržím.
"Asistentka/pomocnice v domě.. to bych snad měla zvládnout, co?"
"To jo, ale ten odjezd po Silvestru není dobrý nápad."
"Termín je domluvený už dlouho, dáš mi požehnání?" zazubím se.
"Jo, ale taťka z toho dostane infarkt." Mamka je super, vždy jsme spolu vycházely a taťka nakonec ten infarkt nedostal. Co si jen mám vzít s sebou?
*konec flashbacku*

Už je čas vyrazit. Nakouknu ze dveří, jak si to s úsměvem od ucha k uchu směřuje přímo ke mně. Bezva, aspoň nemusím bloudit.
"Nechceš mě tady trochu provést? Mám pocit, že netrefím ani k východu?"
"Není to tak složité, tady na patře máme všichni pokoj. Tam vzadu nalevo Louis, napravo Harry, tady ten je tvůj, já jsem hned vedle, tady ty dva pokoje naproti jsou Liama a Zayna." Niall se rozpovídal, choval se přirozeně, já tím pádem taky. Už ze mě ta nervozita opadla. I když je to jedna z mých oblíbených kapel, pořád tomu nemůžu uvěřit.
"Takže já mám pokoj mezi tebou a Harrym? Stejně je tady těch dveří nějak moc." Označím si je gumičkou, co jsem měla ve vlasech. Niall se rozesměje. "To by mě nenapadlo." A dá mi pramen vlasů za ucho. Trochu s sebou trhnu. Když sejdeme dolů, za pochodu povídá: "Tady je obývací pokoj, ale to už víš. Kuchyň. Pracovna. Posilovna. Tam vzadu bazén." Musím se smát. Dělá u toho takové šaškárny. Zavede nás zpátky do kuchyně.
"Dáme si víno?"
"Jasně, proč ne?"
"Máš raději bílé nebo červené?"
"Bílé."
"Hmm, dobrá volba." tváří se jak nějaký znalec. Naleje nám.
"Tak ať se u nás líbí."
Cink.. než si stačím upít, objeví se Harry.
"Aaa, tady se pije, to jsem přišel v pravý čas." Bere si skleničku. "Tak na tebe, Jane."
"Proč na mě?" ozvu se. "Spíš na seznámení."
Harry: "Jak chceš."
OMG ten kluk se mi snad zdá. Začne tak mile a už zase začíná být kousavý. Nějaký náladový.
"Neměl si být náhodou s Kate?" ptá se Niall.
"Odvolala to."
"Kate? Tomu se mi nechce věřit."
Harry jen pokrčí rameny. Všichni přejdeme do obýváku. Já se pohodlně posadím na kraj pohovky, Harry vedle mě a Niall na druhou stranu do křesla. Nevypadá moc nadšeně, že Harry zůstal doma.
"Tak povídejte. Co mě tady čeká a nemine? Abych řekla pravdu, tak jsem se lekla, když mi Niall oznámil, že odjíždíte. To pojedu s vámi? A co budu dělat?" chrlím jednu otázku za druhou, napadají mě další a další. Až teď si uvědomuji, jak málo toho vím.
Niall: "Samozřejmě, že jedeš s námi a budeš dělat, co bude potřeba."
Co bude potřeba? Dělá si srandu? Ale rozhodla jsem se už do toho nerýpat, snad nebudu litovat. " A kam se vlastně jede? Kouknu se na svoje společníky. Harry se pilně věnuje své skleničce, ale jeho noha je těsně vedle mé. Jsem z toho dost nesvá, nenápadně se odsunu.
"V Miami máme pronajatý dům u pláže, budeme tam dva týdny, možná déle. Jedem všichni i holky."

>> Jak bude asi večer pokračovat dál?
>> Proč se Harry chová tak divně? Zamiloval se? Nebo chce Jane jen dostat?
>> A proč se vůbec Harry chová tak jak se chová?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | Web | 19. září 2013 v 16:22 | Reagovat

Harry po ní jede! :-D Jasné jako facka, moc se těším na pokračování! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama