Říjen 2013

MY DIARY #21 Happy Halloween

31. října 2013 v 17:51 | jiteckaa |  MY DIARY
Tento svátek se u nás moc neslaví, ale i přesto vám chci popřát Happy Halloween Usmívající se
...našla jsem pár hezkých obrázků...


MY DIARY #20 Návštěva zubaře

29. října 2013 v 15:15 | jiteckaa |  MY DIARY
Dneska jsem byla na dlouho očekávané návštěvě u zubaře. Abyste pochopily, ze zubařů mám až panický strach. A to mám fakt milého a hodného pana doktora. Smějící se Nejspíš za to můžou vzpomínky z dětství, kdy jsem si jednou u zubaře vytrpěla. Začíná to už při vstupu do čekárny, ten typický zápach a zvuky, neradši bych vždycky utekla. Pak ty návaly tepla, střídajíc se s zimou z nervů. V ordinaci zase ta chvíle napětí, když si prohlíží zoubky a než vyřkne ortel. Já naštěstí žádné kazy neměla. Lidi ze mě spadl takový balvan. Smějící se

MY DIARY #19 MY CREATIVE DAY

26. října 2013 v 18:04 | jiteckaa |  MY DIARY
Dneska mám kreativní náladu Smějící se

#1DDayFanArt
#SaluteYourCountry

BTW sledujete někdo volby? Včera jsem z nich byla na nervy. Kohokoli jsem potkala, první otázka vždy byla: "Jdeš volit?" Takže jsem volit šla. Ale, že bych měla nějaké dobré mínění o naši politicích se rozhodně říct nedá. A že bych očekávala nějakou změnu, to už vůbec ne. Můj čin bych přirovnala k atentátu sonderkomanda v koncentračním táboře (taky věděli, že se nic nezmění). Hmm, teď si nejsem jistá jestli je to dobré přirovnání. Smějící se Ale může za to ta knížka. Prostě taky neočekávám nějakou změnu. No teď jsem se do toho pěkně zamotala. Tak radši končím. Přeji vám hezký víkend. Usmívající se

MY DIARY #18

25. října 2013 v 17:42 | jiteckaa |  MY DIARY
Ahoj, nevím jak bych popsala moje vnitřní rozpoložení. Dneska jsem přežila snad 4 infarktové stavy. Hned ráno jsem skoukla nový videoklip od Little Mix k písničce Move. Přiznám se, když jsem poprvé slyšela audio verzi, tak mi ta písnička moc neříkala, ale asi po třetím puštěním jsem ji nemohla dostat z hlavy - to byl první infarktový stav). Druhý mi způsobil bratr řízením (že já s ním do toho auta lezu). Zmohla jsem se jen na křečovité držení kliky a výkřiky typu: "Brzdi, jedeš jako hovado." Pak.. "Rozestuuuup!" Když už jsem se viděla v zadku auta před námi. A třetí.. ten mě málem složil. Ale fakt! Bylo 16:03 a já jsem hledala Story of My Life, nakonec jsem se na twitteru dohrabala na rádio na kterém se to mělo hrát. Najedu na rádio. Pustím online vysílání a v tom ucítím silné píchání u srdce. Já jsem stihla posledních asi 5sekund z písničky. Čtvrtý se dostavoval při poslechu písničky. Miluju ji!! Smějící seXO jiteckaa

Jordan Naomi - Older

25. října 2013 v 8:00 | jiteckaa |  MUSIC
Jordan Naomi je můj staro-nový objev. Líbí se mi jak zpívá, líbí se mi její covers. A teď předevčírem zveřejnila svůj vlastní original song. Písnička začíná cca od 1:06. Usmívající se


O mně a o blogu

24. října 2013 v 0:36 | jiteckaa |  ABOUT ME
Ahoj!
Jmenuji se Jitka a na internetu mě nenajdete jinak než jiteckaa. Je mi 23let a pocházím z Olomouckého kraje (blíže specifikovat zatím nebudu, protože se snažím být inkognito Smějící se).

Příjde mi, že jsem velice komplikovaný člověk. Sama se v sobě nevyznám. Jsem perfekcionista, ale to neznamená, že já sama jsem dokonalá. Jsem přátelská, ostatní říkají, že jsem hodná (a já zase, že hodná=blbá). Chci být nezávislá, silná, ale zároveň chci cítit oporu.
Ráda se bavím, ale zároveň potřebuji svůj klid, nějaké místo, kde můžu vypnout a srovnat si myšlenky.
Co se týče znamení jsem Panna. Oblíbená barva je zelená (zvláštností je, že mám snad jen dva kousky oblečení v zelené). Snažím se být realista. A pořád hledám toho "pravého".

Jsem totálně závislá na hudbě. Poslouchám každý den, když mám dobrou náladu, i když mám špatnou náladu, za každého počasí, za každé situace. Poslouchám, dá se říct všechno, co se mi líbí a taky hodně podle nálady. Techno a electro moc nemusím. Pokud máte zájem, můžete se mrknout na moje playlisty na karaoketexty.cz.


Jsem ujetá na seriály. Nejraději ze všech mám asi Teorii velkého třesku a Jak jsem potkal vaši matku, ty jsou prostě nej, vždy se u nich nasměju a pořád se jich nemůžu nabažit. Mezi další shlédnuté můžu zařadit Dva a půl chlap, Přátelé, Sex ve městě, Krok za krokem, a další a další.
Z filmů mám nejradši komedie. Nemám ráda filmy o ničem. Ráda čtu (cokoli mě zaujme, knížky si vybírám podle recenzí na blozích). Blozích? Píše se to tak?

Co se týče blogování jsem naprostý začátečník. Pokud nepočítám, že jsme museli ve škole v IT si založit účet na webnode (ale to už je taky pěkně dávno).

Blog byl založen 31. července 2013 a slouží na psaní mého deníčku, fan fiction povídek, občas zveřejním nějakou zprávu pro One Direction, rozdělím se s vámi o moji oblíbenou hudbu a proberu s vámi určité téma, které mě zrovna trápí. Byla bych ráda, kdyby jste se do diskuse zapojily. Blog nenese moc příhodný název MYFANFIC.

V případě, že si budete chtít jen tak pokecat nebo budete mít jakýkoliv dotaz, námět či připomínku, můžete využít některý z následujích kontaktů.

myfanfic@centrum.cz @jitkasmek

XO jiteckaa


Kniha *** Byl jsem Mengeleho asistentem

22. října 2013 v 15:16 | jiteckaa |  BOOKS

Český název: Byl jsem Mengeleho asistentem
Originální název: Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az Auschwitz-I krematóriumban
Autor: Miklós Nyiszli
Rok vydání: 2009 (v orig. 1946)
Žánr: Naučná literatura - Biografie a memoáry

Autor, lékař z oblasti Sedmihradska, byl jako maďarský žid deportován v roce 1944 do Osvětimi, kde strávil osm měsíců. Díky své odbornosti a znalosti němčiny byl při selekci vybrán Josefem Mengelem, aby prováděl pitvy obětí jeho zrůdných experimentů. Jako prominentní vězeň poznal zblízka nelidské praktiky "anděla smrti" při pseudovědeckém výzkumu dvojčat i nepopsatelné peklo, které představovala práce tzv. sonderkomand v krematoriích. Hned po válce (1946), možná jako jeden z prvních, Nyiszli vydal své svědectví knižně. Nejde o literární zpracování v pravém slova smyslu, spíš o šokující, naléhavý deník, psaný s jediným záměrem: podat zprávu světu. Tak jako mnozí ani on dlouho "své přežití nepřežil", deset let po osvobození umírá na infarkt.
Kniha byla přeložena do mnoha světových jazyků a rovněž zfilmována (Šedá zóna, 2001).
Tak toto byl popis z internetu. Já jsem knížku našla u kamaráda v knihovničce a jelikož jsem právě neměla nic rozečteného, tak jsem si ji půjčila. Varoval mě předem, že to bude mazec. Původně jsem si myslela, že bude více o praktikach Mengeleho, ale nebylo tomu tak. Přečtenou jsem ji měla jedním dechem za dva dny. Ze svědectví doktora Nyiszliho o hrůzách z koncetračního tábora v Osvětimi mrazí v zádech. Kniha je velmi realistická, dosti popisná a jelikož jsem byla v Osvětimi, tak jsem si i spoustu věcí představovala reálněji, co a kde bylo umístěno a jak tábor asi vypadal. Zážitek z procházení táborem, jehož rozloha je pro mne stále nepochopitelná, byl velice silný a tatéž zážitek z této knihy. Samozřejmě moje představy či představy kohokoli jiného ani minimálně nestačí tomu, jaké to bylo doopravdy v té době být vězněm koncetračního tábora. Popis jak musel mrtvoly postižených lidí a trpaslíků vařit dlouhé dny, aby se očistěné kostry dostaly do muzeí Třetí říše, kde měly být pro budoucí generace důkazem, že jistý národ bylo nezbytné vyhladit, nebo závěr knihy, kdy musel jít stovky kilometrů pěšky v mrazu, aby došel do jiného likvidačního tábora? Obdivuji jeho rozhodnost v určitých chvílích, kdy měl rychlý a hlavně správný úsudek a proto přežil.
Film Šedá zóna se mi už stahuje a večer se na něj mrknu (ale není to zfilmování této knihy jak se uvádí v popisu na internetu). Ještě mi leží na poličce kniha V drápech bestie - Vzpomínky na Buchenwald od Jana Hajšmana, ale tu rozečtu a rozdýchám tuhle knížku... Snad jsem na vás nepřenesla svoji depresivní náladu... To bych byla vážně nerada.

message #10

21. října 2013 v 18:55 | jiteckaa |  MESSAGES FOR 1D
Hey guys, I played a little bit and I created a few collages. We will vote, where it most suits you. Are you curious about what will happen? I wonder if anyone will ever vote.. lol Smějící se

1. teen vogue
2. fabulous
3. CQ

Tak na kterém časopise se vám nejvíc líbí? HLASUJTE..
.. Mě osobně nejvíc na teen vogue. Všichni na ni vypadají dobře.. Harry jak má zkouslí rtík, Liamův pohled, Louis ty vlasy (a navíc se mi zdá, že Loui je na fabulous i CQ nějak divně vyfocený, moc se mi tam nelíbí Překvapený).. no a Niall se Zaynem to je bez komentáře. Smějící se

XO jiteckaa