Bridge over the past (5.kapitola)

2. října 2013 v 14:17 | jiteckaa |  Bridge over the past


Zdá se mi, že píšu delší a delší ty díly. Tahle extra dlouhá část mi dala celkem zabrat, když jsem si ještě ověřovala fakta z Londýna a vymýšlela jim trasu výletu. Tak pěkné počteníčko. :)

JANE:
Probudí mě první tóny písničky Change Your Life od Little Mix, kterou mám nastavenou na budíku. To už je tedy 8 hodin? Pomalu otevírám oči, v prvním momentě se leknu, kde to jsem.
Change, change your life, take it all
We're gonna stick together
Know we'll get through it all…
Vypnu konečně budík. No tak Jane, vstávej, dneska tě toho čeká hodně. Přemlouvám samu sebe. Po pár minutách se rychle vyhoupnu do sedu. Uvědomím si, že jsme se s Niallem nedomluvily na čase. Obleču si fialové rovné kalhoty a bílé tričko s dlouhým rukávem. Výlet bude na celý den, sice tady nejsou tuny sněhu jako u nás, ale přece jen je zima. Pohodlí nadevše. Ještě ze sebe jdu udělat člověka, jako každé ráno. Vyčistit zuby. Rozčesat vlasy. Zakrýt nedokonalosti a řasenka, toť vše.
Z kuchyně zaslechnu hlasy. "Ahoj baby, zítra jedem do Miami, jedeš? - Ok, vyzvednu tě. - Jo, a nezapomeň si přibalit to nové prádélko. - Čau." Ou, tak to musí být Harry. Ten chraplák, může patřit jedině jemu.
"Já se divím, že ti na všechno kývnou."
"To víš, musíš si umět správně vybrat."
"Kámo, tohle nebylo uznání. Ty holky jsou tak jednoduché, že tě to s nimi baví."
Netuším, komu patří ten druhý hlas, každopádně nehodlám vystát za dveřmi důlek a vejdu do místnosti. "Dobré ráno." popřeji Harrymu a.. Liamovi.
"Baví." odvětí ještě tiše Harry a mě sjede od hlavy až k patě. Bože jak já tohle nesnáším.
"Dobré ráno Jane. Dej si co chceš, jako doma."
"Niall ještě spí?" zeptám se.
"Asi jo."
Sakra, co teď? "Liame.." začnu váhavě. "Prosím tě nezajdeš se ho zeptat, jestli ten dnešek platí?" S prosbou se na Harryho ani neobracím. Vím, co by mě čekalo.
"A proč se ho nezajdeš zeptat sama?"
To je mi nápad. "Nejsem si jistá, zda je vhodné, abych ho budila."
"Já myslím, že to je vhodné. Bude mít chlapec pěkné probuzení a třeba v té posteli zůstanete oba." ozve se Harry.
Vejde Louis, zrovna když chystám svačinu.
"Dobré ráno, jéé to je pro mě? Ty si zlatá." Loui je tak nadšený, že mu to nedokážu upřít.
"No vlastně ani ne, ale dej si."
"Tommo, dej s ním řeč.." podívá se na Harryho. "..já už na něj nemám nervy. Tebe třeba poslechne."

HARRY:
"Co se tak díváš?" vyjedu na Louiho, když Jane odejde.
"Už dlouho jsem neviděl Liama tak naštvaného."
Pokrčím rameny. Je to pravda, Liam je neuvěřitelně klidný člověk. Od jisté doby jsem se změnil, teda pořád jsem stejný, ale svůj vztah k ženám jsem trochu přehodnotil a to klukům vadí, jen Loui ví, o co jde.
"Pořád si o tom nechceš promluvit?"
"Ne." Ne, nechci o tom mluvit nikdy a s nikým.
"Ok, jak chceš, ale můžeš být na Jane milejší? Ta ti nic neudělala. Niall ji chce evidentně víc poznat. Nechceš nám doufám zkazit dovolenou, nebo nás rozhádat?"
Jo vlastně, Loui tady včera nebyl. "Buď v klidu. Jane, s námi nikam jet nechce."
"Cože?" Nakrabatí se mu čelo. Ten výraz znám, určitě kuje nějaké plány. Pak se na mě vážně podívá, ukáže na mě prstem. "Jane pojede, a TY na ni budeš hodný."
To by mě zajímalo, jak to chce udělat.

JANE:
Jdu se podívat na toho spáče. Zaklepu, opatrně nakouknu. Pokoj má podobně uspořádaný jako já. Jen místo zelené barvy má tmavě modrou. Na zrcadle má fotky, nejspíš rodiny, na zdi má televizi a ještě tady má navíc kytaru. Pojdu kousek k posteli a naskytne se mi výhled na spícího Nialla. Vypadá jako andílek. Chvíli se koukám, pak ho pohladím po rameni.
"Nialle." zašeptám. Otevře oči a usměje se. "Promiň, nechtěla jsem tě budit, já jen, že jsme se včera nedomluvily na čase. Jestli ta tvoje nabídka ještě platí."
Vyletí do sedu. "Sakra, zaspal jsem." Odhrne se mu peřina a já mám co dělat abych od něj odtrhla oči. Usměji se. "Je 9 hodin, měli bychom co nejdříve vyrazit." Bože to je tělo. Radši se pakuju z pokoje. Až budeš, tak na mě ťukni, budu u sebe v pokoji.

NIALL:
Do prdele, zaspal jsem. Nejspíš jsem musel zaklapnout budíka a spát dál. To se mi stává celkem často. Na druhou stránku jsem měl pěkné probuzení, ne jak ti tutani, kteří mi naskákají na postel a chtějí ze mě vytřást duši.
***
JANE:
Josh nás vysadí na rušné ulici. Niall se s ním ještě na něčem domlouvá a já už lezu ven. Tohle je sen. Jsem ve svém vysněném městě s člověkem z mojí oblíbené skupiny. Určitě mi brzy zazvoní budík a já se probudím doma ve své posteli.
Stoupne si vedle mě. "Vše je domluveno, jsi připravená?"
"Jasně, foťák i průvodce mám, tak můžeme."
"První zastávka je v Muzeu Madame Tussaud, ale ještě mi řekni, je nějaké místo, které bys chtěla vidět?"
"Chtěla bych toho vidět co nejvíc, ale co nechci propásnout z Londýna je Tower Bridge."
"Ok, tak pojďme."
Bála jsem se, že tam bude hodně lidí, ale v pohodě. Fotila jsem se s královnou, s Leonardem DiCapriem i s E.T. Niall zase s Usainem Boltem (udělal tu samou pózu co on - bylo to vtipné) a Spidermanem. Jinak jsem fotila úplně všechno a všechny, a když jsme narazily na figuríny One Direction byla jsem jako u vytržení. Niallovu figurínu jsem objala a jako, že mu dávám pusu, na Harryho jsem vyplázla jazyk, Louimu jsem dělala parohy. Niall jen fotil a smál se, oba jsme se smáli.
"Sluší ti to, když se směješ."
"Ale prosím tě. Pojď sem vyfotím tě s tvojí figurínou." A tak mám Nialla a Nialla, vypadá to jako kdyby měl dvojče. Je to úžasná fotka. Na voskové figuríny jsem se byla podívat i v Praze, ale to se prostě nedá srovnat. Londýn je Londýn! V muzeu jsme blbli neuvěřitelnou hodinu a půl, a to si myslím, že by jsme tam vydržely i déle, ale čas je neúprosný.
Potom nás Josh vysadil na okraji nějakého parku.
"Tohle je Hyde Park a kousek odtud Mramorový oblouk."
Sedneme si na lavičku. "Nemáš hlad? Udělala jsem nám takovou menší sváču."
"Děláš si srandu?" rozzáří se mu obličej. "Prý jestli mám hlad, Jane, já mám hlad pořád. Ty si úžasná. Nechceš si mě vzít?"
"Být tebou, neptám se mě dvakrát. Víš dobře, že jsem vaše fanynka. Řeknu ano,a máš mě na krku do konce života a to by si určitě nechtěl." odpovím ve srandě.
"Klidně." řekne naprosto vážně a s plnou pusou.
Opustíme lavičku a vydáme se směr.. ani nevím kam jdeme teď. Nechám se překvapit.
"Nialle, můžu se tě na něco zeptat? Vy bydlíte s klukama pořád takhle pohromadě?" Tahle otázka mě napadla hned při příjezdu. Dům je to sice velký, ale soukromí v něm je minimální. I když oni jsou na sebe asi zvyklí.
"Pořád ne, jen když se plánují akce. Teď třeba dovolená, jinak plánování turné, věci ohledně alba a tak. Je to pohodlnější sejít se tam, než řešit věci ve studiu nebo v kanceláři. Navíc se tam dá přespat a jsou tam ideální podmínky na párty."
"A to se vám spolu chce trávit dovolená, když jste pořád spolu?"
"Pořád spolu nejsme."
Procházka po Hyde Parku je úžasná.. To prostředí, lidi, to všechno okolo. Už pár holek se za námi ohlédlo, ale zamaskovaného Nialla nepoznaly. Naštěstí.
"Jéé, támhle je Buckimhanský palác?" CVAK.. CVAK.. A jde se dál.
"Můžu se tě zase na něco já?" začne váhavě.
"Jasně."
"Jaký je pravý důvod, že s námi nechceš jet?"
"Oooo Nialle, už jsem ti to včera říkala. Přijela jsem sem pracovat, s tímhle jsem nepočítala, a další důvod? Nemám tolik peněz." vyjmenuji.
"To nejsou žádné důvody." zašklebí se.
"Jak to, že ne? Nechci, aby mi někdo platil, něco tak nákladného. To spíš ty mi řekni, proč bych měla jet? Známe se od včerejška." CVAK.. CVAK.. CVAK.. CVAK.. CVAK.. Vyfotím Nialla, okolí, cestu, strom, lavičku.
"Protože chci."
"Ok, nechme toho. Kam jdeme teď?"
"Směr Westminsterský palác a Londýnské oko, ale po cestě by jsme se mohli zastavit na oběd, co říkáš?"
"Jsem pro." CVAK.. CVAK.. CVAK.. Fotím ulici plnou lidí, výlohy obchodů, cedule. Já těch fotek budu mít. Vejdeme do pěkné, malé, útulné restaurace.
"Dobrý den, pane Horan." zdraví číšník Nialla, zdá se, že tady není poprvé. "Jako vždy?"
"Ano, prosím." odpoví mu a mě galantně sundá kabát.
Číšník nás posadí do rohu místnosti, ke stolu pro dva
"Co když nás někdo uvidí?" zeptám se zhrozeně.
"A ty se za mě stydíš?"
"Spíš za sebe."
"Nemáš důvod." To je od tebe fakt milé, ale nechci, aby se o mě vědělo. Chci být neviditelná, myslím si. Dostaneme jídelní lístky.
"Co si budete přát k pití?"
"Já bych si dala vodu, prosím."
Niall: "Já to samé."
Otevřu jídelní lístek a vykulím oči na ty ceny. "Nialle!" Ten ze mě má jenom srandu.
"Jane, zvu tě." směje se.
"Ty mě fakt štveš." a zaklapnu lístek. "Já si prostě neobjednám, ty si to měl naplánované, že jo?"
Rozesměje se. Příjde číšník. "Máte vybráno?"
"Ano, dali bychom si dvakrát ty lasagne ala Migelo." Číšník přikývne na srozuměnou a odchází vyřídit objednávku.
"Nialle!!" On je tak tvrdohlavý.
"Jane, ty si tak tvrdohlavá. Jen papej, čeká nás toho ještě hodně."
Číšník donese jídlo, zapálí svíčku na stole a zase se vzdálí. Nakonec se vzdám, mám vážně hlad a navíc to tak pěkně voní, až začnu skoro slintat.
"Sluší ti to, když si naštvaná." Příjdou k našemu stolu dvě slečny. Obě krásně štíhlé, upravené vlasy, výrazně namalované, sukně a vysoké podpatky. Vedle takových nemám mít mindráky?
"Ahoj Nialle, mohl by ses s námi vyfotit?" Mě si jen zběžně prohlédnou, sebevědomí jim rozhodně nechybí.
"Ahoj, jo. Jane, můžeš?" Ty dvě krasotinky se nakloní, div jim prsa nevypadnou z trička. CVAK.. CVAK.. CVAK.. Podávám ji telefon.
"Ještě na můj." strčí mi do ruky mobil ta druhá. CVAK.. CVAK.. CVAK..
"Tak se mějte holky." loučí se s nimi Niall. Jim se evidentně nechce, ale ještě mu stačí strčit vizitku.
"Zavolej." mrkne očkem a odchází.
"Měli bychom jít, za chvíli tady bude dav." Niall zaplatí a odcházíme. Z tohoto zážitku se vzpamatovávám ještě 10minut. To už jsme na další zastávce. CVAK.. CVAK.. CVAK.. CVAK.. CVAK.. fotím Westminsterský palác, Big Ben, Londýnské oko, všechno dohromady, zapózuju na lavičce. A jdeme dááále.
"Už nás čekají jen dvě zastávky."
CVAK.. CVAK.. CVAK.. Fotím londýnské autobusy, telefonní budku a ulici, kterou zrovna procházíme.
Během patnácti minut jsme se dostali na Trafalgarské náměstí. CVAK.. CVAK.. CVAK.. CVAK.. CVAK.. Fotím celé náměstíčko, Národní galerii, Nelsonův sloup, fontány a sochy.
"Všude je tolik lidí. Víš co je mazec? Město Londýn má cca 8 milionu obyvatel, celá Česká republika jich má cca 10, v porovnání s rozlohou." To mi příjde neuvěřitelné.
Josh nás vyzvedne kousek od náměstí . Au, moje nohy. Tower Bridge vidím už z dálky. Omg to je nádhera.
"Támhle.." stoupne si těsně za mě a ukáže za most. ".. je Tower."
Opřu se o něj a užívám si ten výhled, chci si ho vrýt do paměti a nikdy nezapomenout.
***
Po koupeli je mi příjemně. Natáhnu se do postele s noťasem, pustím si potichu hudbu a vstřebávám dnešní zážitky.

@NiallOfficial --> Nechci, aby bylo zítra :(
To nechápu, vždyť zítra odjíždí na dovolenou, to se netěší?
@jane_sunn --> @NiallOfficial zítra bude ještě krásnější den, než byl ten dnešní, uvidíš...

Někdo zaťuká. Kdo to může být?
"Dále." pozvu nezvaného návštěvníka dovnitř.
Dveře se otevřou a dovnitř nakráčí Zayn, za ním Louis a Liam.
"Copak kluci? Jdete mi popřát dobrou noc?"
Posedají si ke mně na postel.
"Jane." začne Louis.
"Slyšely jsme, že s námi zítra nechceš jet?" pokračuje Liam.
"Tak jsme se přišli zeptat, jestli ses náhodou nerozmyslela." dopoví Zayn.
"Nerozmyslela." odpovím a jsem ráda, že se neptají proč. Jen si všimnu, jak si ti tři vymění pohledy.
"Ok, takže to bude plán B." řekne Loui klukům.
"Co?" nechápu.
Liam: "Ale to nic, jen nám řekni, v kolik ti to letí."
"No, ve 12 hodin." odpovím váhavě. Zayn uhýbá očima, Louis a Liam jsou divní. Proč je to zajímá?
"Ok, pojedeme s tebou všichni zároveň." řekne Liam.
"Dobrou noc." popřejí mi všichni tři. Odcházejí a já jen zaslechnu: "To jsem zvědaví, jestli se nám to podaří.">> Janin outfit do města (foto)
>> Co to ti kluci vymýšlí? Jaký plán B?

XO jiteckaa

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sally Sally | Web | 2. října 2013 v 17:36 | Reagovat

Plán B? Nebodaj ju unesú?? :D .. som zvedaváá :)

2 *Denisse *Denisse | Web | 2. října 2013 v 18:21 | Reagovat

Vždy si to čítam. Baví ma to,je to napínavé ale úžastne. Som zvedavá na ďalšiu časť.
Ak chceš môžme byť Aff..:)
Stačí ak sa u nás prihlásiš!

3 Andy Andy | Web | 5. října 2013 v 17:58 | Reagovat

Jej, moc se těším na pokračování a jsem zvědavá, co si na ni kluci vymyslí :-D Niall je zlatíčkko :-3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama