Bridge over the past (7.kapitola)

16. října 2013 v 1:04 | jiteckaa |  Bridge over the past


Další část je tady. Předem se omlouvám za sprostá slova (moc jich není, ale myslím, že by to bez nich nešlo Smějící se). Komentář potěšííí... Mrkající

JANE:
Ani nevím, jakým zázrakem se dostaneme z toho frmolu až na palubu letadla. Jsme tady první, ostatní cestující tady ještě nejsou. Cestou jsem jen zaslechla, jak fanynky pokřikují: "Zayne vyfoť se s námi, prosíím. Louisi podepíšeš se mi? Liame miluji těěě. Nialle, ty s ní chodíš? Kdo je to? Slyšíš?" a další poznámky, tlačenice a i nějaké nadávky zaznělo na moji adresu, ale i na adresu Claire nebo Sophii. Je mi špatně. Niall mi ještě nepustil ruku a vede mě k místu. Sednu si k okýnku do pohodlného křesla. Udělala jsem dobře? Vůbec nevím. Jak já tohle nesnáším, když se změní plán z minuty na minutu.
"Jsi v pořádku?" zeptá se mě starostlivě Niall.
"Nejsem, Nialle já to nezvládnu. To.. to co pokřikovaly ty holky."
"Jich si nevšímej." pořád mě drží za ruku. Jemu se to lehce poví, ale já chci být neviditelná.
"Taky to ještě není všechno. Co by si dělal ty, kdyby ti někdo takhle změnil plány? Já s sebou nemám věci." rozpláču se.
"Oh Jane, neplač." obejme mě a rukou mi jemně přejíždí po zádech. Uklidňuje mě to. Krásně voní. Vidím jak začnou chodit další cestující. Jakmile vzlétneme a můžeme se začít pohybovat je to jak škatulky hejbejte se. Objeví se u nás Louis, jdu si tedy sednout za El.
"Ahoj můžu k tobě? Louis moc dlouho neposedí, že?"
Zasměje se. "No jasně, pojď."
Liam jde za Zaynem, tak za chviličku se u nás objeví Pezz, která si jde sednout na volné místo k Sophii.
Bavíme se všichni o všem možném.
"Jak tohle zvládáte? Fanynky a všechno kolem? Já jsem z toho ještě teď vyklepaná. Nepatřím sem, oni si myslí, že chodím s Niallem." svěřím se jim se svými pochybnostmi.
"Nějak jsem si zvykla, ale taky se radši schovám." říká El.
"Sama si slyšela, na mě taky ještě nadávají. Trápí mě to, ale Liama kvůli nim neopustím. Ze začátku jsem v něm měla oporu, vlastně tu mám pořád." pousměje se Soph a podívá se na svého miláčka.
"Taky jsem si s nimi užila svoje peklo, ale jak říkala Soph. Zayna bych kvůli nim neopustila ani náhodou. Nebudeš to mít lehké Jane, ale Niall nenechá nikoho, aby ti ublížil." Pezz je zlatá, všechny jsou. Nečekala jsem, že bych si s nimi mohla tak rozumět. Nechápu, jak o nich může někdo napsat něco špatného.
"Ale jak přišly na to, že s Niallem chodím?"
"Jane ty ses ještě nedívala na internet, že?" zeptá se mě Perrie.
"Ne, nebyl čas. Přišly jsme z výletu pozdě večer a byla jsem úplně mrtvá, tak jsem šla hned spát." Pak mi to holky ukážou. Jsou tam dvě fotky. Na první je jak jsme byli u Tower Bridge, když stál těsně za mnou, já o něho byla opřena a on mi ukazoval Tower a na té druhé fotce mě fotil na Trafalgarském náměstí. U fotek je popisek: Fanynky Nialla Horana zatlačte slzy! Tento slaďoušek ze skupiny One Direction je pravděpodobně zadaný s touto neznámou kráskou. A pod tím komentáře, některé přející, některé co nadávají a vyhrožují. No, tak to je mazec.
"To teď neřeš a jak se ti včera líbil výlet po Londýně?" zajímá se Soph.
"Ten jsem si parádně užila. Chtěla jsem trochu poznat Londýn. I když za ten jeden den se toho moc nestihlo. Niall mě vzal do muzea voskových figurín, prošli jsme se Hyde Parkem.. vlastně mám fotky, jestli se chcete podívat." všechny se ke mně nakloní a já jim popisuji místa, na kterých jsme byli, co se mi líbilo. Hned ze začátku holky vybuchnou smíchy u fotek, kdy jsem pózovala u figurín kluků.
"Měla jsem strach, že někdo Nialla pozná, ale v pohodě. Narazily jsme jen na jedny fanynky v restauraci, a proběhlo to celkem dobře. Žádné nadávky jako dneska."
"Neřekneme Claire, ať se připojí k nám?" ptá se Soph.
"To by se prvně musela odlepit od Harryho. Ty El neznáš ji náhodou, prý je taky modelka." Pezz. Otočím se k nim, a vidím se ti dva vášnivě líbají. V tom Harry otevře oči a setkají se s těmi mými. Sakra.
Eleanor zavrtí hlavou. "Párkrát jsme se potkali na focení, ale moc ji neznám. Zajímalo by mě, kde se seznámila s Harrym."
Příroda volá, tak se zvednu ze sice pohodlného křesla, ale z toho sezení jsem celá ztuhlá. Protáhnu se, a jak jdu uličkou všímám si ostatních cestující. Jsou to převážně byznysmeni (poznám je podle toho, že jsou starší, pracují na notebooku a mají oblek) nebo pracháči (taky starší pánové, ale pro změnu s mladými ženami ve značkových šatech), co se vydali na dovolenou na Miami. Když vycházím z toalety, do někoho narazím.
"Zase ty?"
Bez řeči ke mně ještě o krok přistoupí.
"Ježiš Harry, běž se mačkat raději k Claire."
"Já se mačkám rád." Tahle konverzace je absurdní, ale voní pěkně. Ne jako Niall, ten měl takovou sportovní osvěžující vůni, Harry má naopak jemnou nevtíravou květinovou vůni, ale nějak mi k němu nesedí. Takovou si představuji pro nějakého romantického, vnímavého muže. A ne pro takového namyšleného nadržence. Zajímavé jak je první dojem důležitý. Dá se říct, že mě všichni překvapily, chovají se tak mile a přátelsky až na Harryho. Ten mi byl dřív sympatický ten jeho slaďoučký obličejík a krásný hlas, neřešila jsem ty kecy v médiích, ale po osobním setkání jsem změnila na něj názor.
"Kam jdeš?"
"Že by na svoje místo?"
"A nechceš se přidat?" ukáže zpátky do kabinky.
"To si uhodl, že nechci." a odcházím, tentokrát zase na své místo k Niallovi. Vytáhnu noťas a chci napsat našim. Jak jim mám šetrně napsat, že už nejsem v Londýně?

jana.s@centrum.cz --> monika.kralova@gmail.com
Ahoj rodičové!
Píšu vám jak jsem slíbila. Jak se doma všichni máte? Já se mám skvěle, i když jsem tady teprve dva dny a už se mi stýská po rodné řeči. Už jsem se stačila se všemi seznámit, všichni jsou moc milý a přátelští, až mě to samotnou překvapilo.
Včera jsem byla s Niallem na výletě. Ukázal mi pár míst v Londýně. Já jsem tak nadšená! Prvně mě vzal do muzea Madame Tussaud, kde jsou voskové figuríny, dál jsem viděla Mramorový oblouk, prošli jsme Hyde Parkem k Buckimhanskému paláci, byla jsem i u Westminsterského paláce, Big Benu a Londýnského oka, Trafalgarském náměstí a Tower Bridge s výhledem na Tower. Jak budu mít chvilku pošlu vám nějaké fotky. Ještě jsem vám chtěla napsat, že ehm.. no.. jsem na cestě do Miami. Bylo to naprosto neplánované, kluci už měli naplánovanou dovolenou a mě nabídli, abych jela s nimi. Doufám, že po této zprávě jsou všichni all right, protože já jsem. Taky moc nevěřte médiím, včera nás spolu vyfotily a už začínají kolovat fámy, tak vás raději předem upozorňuji, že na tom není nic pravda. Všechny doma moc moc moc pozdravuj (nemůžu uvěřit, že to jsou teprve dva dny, příjde mi to jak kdybych byla pryč celý měsíc :-D)
S pozdravem
Jana

Je špatné, že nechci mamku stresovat tím, že se Harry chová jak kretén a tím, že jsem totálně v hajzlu z toho, že mě v podstatě unesli? Ne, řeknu si. Prostě to už nebudu řešit. Harryho nebudu řešit. A to že jedu do Miami? Je mi to naprosto proti srsti, že tam jedu bez prostředků, ale poslechnu Pezz a udělám si dovolenou, kterou už nikdy v životě neprožiju. Není toho nějak moc na jednu obyčejnou holku? Je. Ještě napíšu Simči, ať na mě nečeká. Položím si hlavu na Niallovo rameno a pokusím se zaspat tu komediálně-hororovou realitu.

NIALL:

*flashback*
Veronica111, to bude moje nová inkognito přezdívka na twitteru. Nejsem moc originální, ale vzpoměl jsem si na Zayna v klipu Best Song Ever. Přes turné moc času nemáme. Buďto máme koncerty, rozhovory, skládáme nové písničky nebo se přesouváme z místa na místo. S klukama se nikdy nenudíme, ale tenhle večer v Německu máme výjimečně volný. Nějaká jane_sunn retweetla můj vzkaz. Stalo tam: "Být single neznamená, že jsi slabá, to znamená, že jsi dostatečně silná, aby si počkala na toho, kdo si tě zaslouží." Podívám se na její profil, ale moc se o ní nedozvím. Jen, že je z České republiky. Není ten typ, co napíše každý den sto vzkazů. Sleduje nás, tak že by to byla naše fanynka? Ale jak koukám, tak koukám nikdy nám nenapsala abychom ji následovali. To mi stačí na to, abych si ji přidal. Napíšu jí: "Ahoj." Asi do pěti minut mi odepíše. Ten večer si píšeme asi hodinu, než mi kluci vtrhnou do pokoje. Zajímavá dívka.
*** po půl roce
@jane_sunn --> @Veronica111 Zahrajeme si hru? Jaké máš nejoblíbenější věci, filmy prostě cokoli na písmeno N?
@Veronica111 --> @jane_sunn Když se nad tím tak v rychlosti zamyslím tak: Nandos, notebook, Niall Horan ;), nutella, nebe, neděle, nektarinka, noc, náušnice, noviny.. možná bych toho vymyslel i víc. A teď ty. Třeba písmeno O.
@jane_sunn --> @Veronica111 O? O jako ovoce, oheň, obchody, One direction :), obloha, oči, oslavy, omáčky, okurka, omalovánky, obrazy.. a teď už mě nic nenapadá :)
@Veronica111 --> @jane_sunn Jaký je tvůj nejoblíbenější člen z 1D?

Tahle otázka není zrovna fér, kdyby jen tušila s kým si píše. Já jsem prostě nemohl odolat.
@jane_sunn --> @Veronica111 Všichni jsou super.

Šikovně se vyhla odpovědi. A tak to šlo dalšího půl roku, psal jsem si s ní každou volnou chvilku. Psaly jsme si o tom jaký jsme měli den, co nás štve, co nás potěšilo, o oblíbených věcech. Jednomu tématu se Jane vyhýbala, a to lásce. Klukům jsem o ní řekl, nemohli si nevšimnout mé změny.
*** po roce
"Proč ji teda nenapíšeš, aby přijela?" vysloví Harry to, na co už nějaký čas myslím.
"Aspoň ji okoukneme, třeba je škaredá nebo hloupá."
"Ty si debil." otituluji Harryho. "Hloupé holky se líbí tobě, ne? Jane taková není."
V lednu jedeme na dovolenou, byla by to ideální doba. Ale jak to mám udělat? Už vím. Jdu jí napsat.
"Kluci, to je poprvé, kdy pojedeme všichni v páru. Jane určitě přijede, Harry si do té doby taky najde nějakou…" zamyslí se. "…společnici." řekne Loui tak nadšeně.
"Bude to…" začne Liam. "…LEGENDÁRNÍ!!" vyslovíme všichni najednou.
*** po týdnu
"Yeah.. JANE PŘIJEDE!" vykřiknu nadšeně, až tím všechny vylekám.
*konec fashbacku*

Teď je tady, opřená o moje rameno. A já jsem šťastný. Jen mě děsí, jí říct pravdu o Veronice.

naši výletníci :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BlackSally BlackSally | Web | 16. října 2013 v 20:53 | Reagovat

Veronica111 :D :D :D ... fúú počkaj Niall jak to zistí :D cítim prúser :D

2 Andy Andy | Web | 19. října 2013 v 22:34 | Reagovat

Ach, super dílek! Pěkně se to rozjíždí, těším se na pokračování! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama