Bridge over the past (10.kapitola)

7. listopadu 2013 v 2:39 | jiteckaa |  Bridge over the past


Nemůžu uvěřit, že jsem se propsala až k 10. kapitole. Děkuji za komentáře a komu se nechce dejte aspoň hvězdičku ať vím jestli to někdo čte.

JANE:
Ááá, do prdele. Hlavu mám jako střep. Jak jsem se dostala do postele? Já mám normálně okno. To se mi ještě nikdy nestalo.

@jane_sunn --> Ahoj @Veronica111 dlouho ses neozvala. Jak se máš? Já jsem nedopatřením skončila v Miami, tak kdy se ukážeš?
Taky mi přišel mail od našich. Podle očekávání jsou překvapení a popisují situaci doma. Žádné novinky. Ale co mě dostane je na facebooku. Adam bude mít dítě? A bude se ženit? Z ničeho nic začnu vidět rozmazaně.


*flashback*
Dneska mu to řeknu. Musím. Nechci se na bratrových narozeninách přetvařovat. Budou už pozítří. Zrovna vystupuju z autobusu, když mi pípne sms-ka.
Adam: POCKEJ NA ME DOMA. JEŠTĚ SKOCIM S KLUKAMA NA JEDNO.
To je typické. Volám mu.
---
Jane: Nebudu na tebe zase čekat doma, chtěla jsem si s tebou promluvit. Věděl si o tom. Jedu zpátky domů. A víš co? Na bráchovy narozeniny nejezdi.
Adam: Co zase blázníš? Proč?
Jane: Nebudu to řešit o telefonu. Až budeš mít zájem si promluvit přijeď, ale ne pozítří.
Adam: Okey, večer se stavím.
Jane: Čau.
---
S blížícím časem jeho příjezdu začínám být nervózní.

"Tak o co jde?"
"Musíme si dát pauzu." Na přímou otázku, přímá odpověď.
"Na jak dlouho?"
Pokrčím rameny. Měla jsem připravenou krásnou řeč, ale jakmile jsem ho uviděla, někam se vypařila.
"Takže ne pauzu, ale rozchod. Proč?" Najednou vypadá smutně.
"Proč?" Opakuji po něm. "Minimálně rok ti říkám, co mi vadí, ale ty sis toho nevšímal nebo to zlehčoval. Jsme spolu 5let a kam to spěje? Nikam. Dáváš přednost kamarádům, pivu a fotbalu přede mnou. A navíc… nejsem šťastná." Ten poslední rok byl náročný. Vyprchali i poslední zbytečky citů, co jsem k němu cítila. "Ty si šťastný?" zeptám se ho.
Jen zavrtí záporně hlavou. "Ale to bylo těch 5let zbytečných? K ničemu? To už mě nemáš ráda?"
"Tak vidíš. Nebylo to k ničemu, jsem ráda, že jsem tě poznala, ale už k tobě nic necítím."
"Víš, co je sranda? Chtěl jsem se s tebou rozejít už po roce, ale nakonec jsem si to rozmyslel, nechtěl jsem ti ublížit. Miloval jsem tě. Pořád tě mám rád."
"Možná si to měl udělat." Takže tak to je. Zůstal ve vztahu, ve který nevěří, jenom protože je srab. Nebo možná z pohodlí a lenosti. Já ho milovala. Kdyby neignoroval, co říkám, nemuseli jsme tak dopadnout.

I když jsem se s ním rozešla já, velmi trpím. Že bych se k němu vrátila, to vůbec. Upřímně jsem byla překvapená, že mi po něm není smutno, že se mi nestýská. Ale je mi líto těch 5ti let. Tolik investovaného času! Útěchou pro mě byla podpora mé bývalé skoro tchýně a skoro švagrové. Ty s mým rozhodnutím souhlasí. Dál se občas vídáme. Od té doby jsem neměla žádný delší vážný vztah. Bojím se.
*konec flashbacku*

A teď se dozvím, že zbouchl nějakou neznámou holku.
"Co je ti Jane?" ozve se vedle mě Niall.
Rychle si utřu slzu. "Ale nic." Vstávám.

Vezmu si prášek proti bolesti a jdu se pustit do úklidu. Od toho jsem přece přijela do Londýna. Prázdné lahve se povalují po celé terase. Ježíš, vážně by mě zajímalo co se včera dělo. V kuchyni prohrabuje Niall zásoby.
"Doufám, že nehodláte takhle chlastat každý den."
"Podle situace." zazubí se blonďáček.
"V tom případě by mě zajímalo, co to znamená. Asi začnu s vámi abstinovat." uchechtnu se. "Fuu, tohle všechno sníš?" Nabírá si jídlo, až mu z talíře přetéká.
"Musím to dohnat. Je to snídáno-svačino-oběd. Včera si vypadala, že se skvěle bavíš."
Já na jídlo nemám ani pomyšlení. Podívám se na zásoby a začnu připravovat můj český tradiční vyprošťovák. Česnekovou polévku.

Dneska je den celkově zabitý. Teda aspoň pro mě. Zdá se, že jsem jediná, komu je blbě. Ležím na pláži na dece a zbytek se výtečně baví.
"Lidi co bude s -time of love-?" vzpomene si Soph.
"Co? To jste nemyslely ze srandy?" nadzvednu se na lokty a otevřu oči, abych na ně viděla.
"V tu dobu jsme zas tak opilé nebyly." odpoví mi El.
"Já navrhuji výběr partnera losováním a potom společně strávený čas od pěti do sedmi. Co vy na to?"
"Zdá se, že to má Soph vymyšlené do detailů. Už se asi nemůže dočkat, až se zbaví Liama a vyjde si se mnou." zase ta Harryho sebejistota.
"To bude trapárna." odfrkne si Claire.
Vyměním si pohled s Niallem. Ten mi pošeptá: "Já už se náhodou těším. Nechceš se jít projít?"
Přikývnu. Když vstávám, přistihnu Harryho, jak si mě prohlíží.

"Nialle, řekni mi popravdě, proč jsem tady? Vždyť v Londýně si mě znal sotva den."
"Líbíš se mi a nechtěl sem být tady sám, ale o tom únosu nic nevím. Přísahám. To si kluci vymysleli sami, ale jsem rád. Nezlobíš se?"
"Co? Vždyť si na twitteru psal, že jsem jenom kamarádka."
"To jsem musel kvůli Paulovi."
"Aha, no jo. Nialle ty seš fajn, ale já nevím… jestli jsem připravená… s tebou… nebo s kýmkoli jiným." Tak tímto mě překvapil.
"Víš co, prostě tomu nech volný průběh. Já si tě budu dobývat. Jsem trpělivý."

Po příchodu mi Pezz hned hlásí, že zítra mám -time of love- se Zaynem. Nialla si vylosovala Soph. Jsem zvědavá co chlapec vymyslí.

>> I See Fire od Eda naprosto skvělá písnička, která mi hrála při psaní tohoto dílku
>> Co říkáte na ff-ku? Já vím, že je děj nejspíš nic moc, ale i přesto doufám, že se to někomu líbí.. Usmívající se
>> Joo a jestli najdete nějakou pravopisnou chybku tak se taky omlouvám. Snažím se, opravdu se snažím, ale je mi jasné, že mi nějaká ta čárka uteče a i/y o tom radši pomlčím (musím někde vyhrabat český pravopisný slovník co mám doma) Smějící se

XO jiteckaa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BlackSally BlackSally | Web | 11. listopadu 2013 v 17:54 | Reagovat

Jasné zrazu sa s ňou chcela aj on rozísť! D typický chlap :D Ak nechce Nialla ja si ho sradosťou zoberiem :D .. Ospravedlňujem sa, že som nekomentovala ale bola som zapratá veci ohľadom sťahovanie a písanie novej časti:) polepším sa sľubujem ;) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama