Bridge over the past (13.kapitola)

12. prosince 2013 v 13:36 | jiteckaa |  Bridge over the past


Po delší době dálší část, snad se Vám bude líbit... Usmívající se

JANE:
"Liame, kam to jedeme?" Snažím se z něj dostat informace, kam máme namířeno. Po tom, co se dneska stalo, nemám náladu na nějaké překvápka.
"To je tajemství, ale za chvíli tam budeme." Netušila jsem, že tu hru budou takhle žrát.

*flashback (o pár hodin dříve)*
V Niallovém objetí jsem spala po celou dobu, chvílemi jsem se pokusila vymanit, ale bezúspěšně. Nechápu to, opilí byl víc než já, ale pokaždé když jsem se pohnula, přehodil kolem mě ruku, přitáhl si mě blíž k sobě a se zavřenými oči zamrmlal: "Nikam." Koneckonců cítit lidské teplo je příjemné a Niall je kamarád. Nic víc. Papírku opřeného o vázu s květinami na nočním stolku si všimnu až teď. Stojí na něm:

"Krásné ráno, Jane. Přeje tvůj tajný ctitel xx
PS: Žárlím. Proč nemůžeš ležet v mém objetí?"

Hmm, tak tenhle vzkaz už na Nialla nevypadá. Nemám moc čas nad tím přemýšlet, protože dotyčnému zazvoní telefon.
"Ahoj Paule, co se děje? - Jak si to uhodl? Představ si, že zrovna vstáváme. - Co? Už dneska? A to si nám nemohl dát vědět dříve? - Hm. V kolik hodin? - Přijedou? - Jdu to říct klukům. Čau."
"Vypadáš, jako kdyby si viděl ducha. Co se děje?" zajímám se.
"Ale Paul nám domluvil rozhovor do místní televize. Budou tady za…" podívá se na hodinky. "…asi za půl hodiny."
"Proč to udělal, když máte dovolenou?"
"Protože je to Paul." povzdechne si. "A taky proto, že chce uklidnit spekulace o nás dvou. Jdu to říct klukům."
Takže je to kvůli mně. Obleču si riflové šortky, černé tílko a ještě přes sebe přehodím květinovou halenku. Ještě se rychle nasnídat, abych se nemusela potkat s těmi lidmi z televize.
"Co jim tam řekneš. No víte, líbí se mi, chci být s ní, ale zatím jsme jen kamarádi?" Zaslechnu, jak se baví Louis s Niallem, nevím proč, ale na chvíli se zastavím na místě.
"Stejně si myslím, že ať řekneš cokoli, věci to nezklidní. Pch. Co myslím, já to vím."

Nakonec zůstanu v místnosti, kde se natáčí. Byla jsem ujištěna, že s holkami nebudeme v záběru. Je zajímavé pozorovat, jak takové rozhovory probíhají, ten šrum kolem. Štáb pěti lidí přijel načas, Lisa - tak se jmenuje ta moderátorka - šla domluvit podmínky s klukami a ostatní šli připravovat "nádobíčko". Kamery, mikrofony, pozadí, jakési plátno a další různé blbosti, včetně úpravy kluků trvalo připravit hodinu a půl. Zaujalo, mě jaká je Lisa profesionálka, probrala s klukami okruh otázek. Já jdu zatím připravit kafe pro kameramana Billa. V kuchyni zabraná do přípravy si nevšimnu, že Niall přišel a zastavil se za mnou.
"Tak co? Musím si ujasnit pár detailů, abych neříkal nějaké lži. Po dnešní noci jsme pořád jen přátelé?" Přikývnu a věnuji se dál přípravě.
"Ahoj, jsem Lisa Werde, nacházím se v prázdninové vile One Direction a mám pro vás exkluzivní rozhovor. Ahoj kluci, jak si užíváte dovolenou?"
První se slova ujme Liam: "Ahoj Liso, za sebe můžu říct, že si dovolenou užívám na maximum. Chvíli volna jsem potřeboval už dávno. Načerpávám ztracenou energii do nové práce, která nás čeká."
Zayn: "Do teď jsme toho měli celkem dost.. album, natáčení klipu, turné, přímé přenosy a nesmím zapomenout na podporu nadace. Už po pár dnech klidu cítím, jak ze mě spadl obrovský kámen. Navíc tady mám Perrie. Co víc si můžu přát?"
Louis: "Jsme tady skvělá parta lidí, takže si dovolenou taky užívám. Directioners samozřejmě milujeme." Nezapomene dodat. Je hezké jak na fanoušky myslí.
Niall: Je to super oddych, ale už se těším na nové projekty.
Když jste to tak nakously, co vás čeká po dovolené?
"Můžu to říct? Můžu? Prosííím." volá nadšeně Louis a přitom se hlásí jako ve škole. Mám co dělat, abych se nerozesmála, je jako velké dítě.
"Jo. Klídek Loui." uklidňuje ho se smíchem Liam.
Louis: "Budeme natáčet klip k písničce…" schválně to protahuje. "DIANA." vykřikne.
A Zayn, Liam, Niall a Harry spustí: "Tramtadadáááááá." Jsou to prostě cvoci.
Louis: "A taky chystáme písničky na další album. Kde, to se podržte, budu mít…"
"Zadrž Loui." zastaví ho Liam. "Nebudeme jim přece vyzrazovat úplně všechno. Máme toho v záloze více a directioners se mají na co těšit."
"Ok. Nebudu tedy dál vyzvídat, ale directioners by v tuto chvíli zajímala jiná věc. Zadaní, nezadaní jak to máte? Nialle?"
Oslovený se na mě podívá, já s úsměvem zakroutím hlavou ze strany na stranu. Niall si jen povzdechne. "Asi vím, na co narážíš, Liso. Jsem nezadaný. Jane je jen kamarádka. Chtěl bych touto cestou poprosit directioners, aby ji na twitteru přestaly bombardovat zprávami. Zkuste se vcítit do její kůže."
"Harry? Ty si dneska nějaký zamlklý…"
"Promiň, Liso. Nějak mi dneska není do řeči, a abych ti odpověděl na otázku, jsem pořád single." řekne a já jen vidím, jak vedle mě Claire zatíná ruku v pěst.
"Pokud by to někoho zajímalo tak já s Liamem jsme stále zadaní a Zayn dokonce šťastně zasnoubený." ozve se Louis.

"Tss.. Perrie." Až se za mnou otočí, tiše ji ukážu ty dva záhadné lístečky. Potřebuji se někomu svěřit.
"U toho prvního jsem si myslela, že ho psal Niall, ale ten dnešní vzkaz…" nedopovím.
Pezz pobaveně kroutí hlavou. "To je tak roztomilé a já asi vím, kdo to byl. Myslím, že tajný ctitel je Harry."
"Tak to je pěkná blbost." řeknu normálním hlasem. Bill mi gestem naznačuje, ať jsem zticha.
"Zamysli se, není tak těžké si to odvodit. Všichni jsou zadaní kromě Nialla a Harryho." pokrčí rameny s jakoby omluvným úsměvem. Domluvíme se, že to probereme později, protože rozhovor se pomalu blíží ke konci.

Lisa ještě vyzpovídá Zayna ohledně svatby, zeptá se na pár otázek, kluci zazpívají Story Of My Life - jako už kolikrát. Harry? To musí být nějaká blbost. Snažím se nevšímat jeho pohledů. Ví, že to vím? Nemůžu tomu uvěřit.

Jakmile se zavřou dveře za posledním člověkem, strhne se hádka mezi Claire a Harrym. Nevím ani, zda to nazvat hádkou. Nepříčetná Claire po něm řve, div, že po něm nezačne nic házet. Harry zůstává stále málomluvným. V místnosti začíná být pěkně dusná atmosféra.
"Nezadaný? A já jsem do prdele co? Kamarádka, přítelkyně, spolubydlící nebo souložnice?"
"To si mám jako vybrat? Souhlasila si, že spolu budeme spát… nezávazně."
To bylo od něj celkem hnusný, ale neměla s tím souhlasit, blbka. Která holka, by s něčím takovým souhlasila?
"Ale já tě mám ráda, to je ti jedno?"
Teď je mi jí trochu líto.
Takhle to pokračuje ještě hodnou chvíli. Pokouším se, nevšímat si jich do té doby než uslyším zaznít mé jméno.
"Je to kvůli Jane?" ukáže na mě bradou. "Že jo?"
"Hele, nepřeháníš to trochu?" ozvu se. Proč Harry pořád mlčí?
"Ty se do toho nepleť."
"Budu se do toho teda plést, když mě do toho zatahuješ. Už jsem ti včera říkala, ať nejsi paranoidní."
"Včera?" Zamračí se Harry.
"To jako vážně? To je jediné, co tě na tom zaujalo? Ty mě chceš nechat kvůli takové nicce, která ti stejně nedá. Kvůli takové mrše hnusné…"
"Tak to by stačilo." vloží se do toho Niall a stoupne si vedle mě. Jsem zato moc ráda, protože já nesnáším konflikty. Ale to jsem se od ní měla nechat urážet? Na to nemám nervy. Jdu do pokoje. Z tama se zamknu do koupelny, svezu se po dveřích k zemi a samovolně mi začnou téct slzy.
"Jane? Jsi v pořádku?" zaťuká na dveře Niall. "Jane, pojď ven nebo mě pusť dovnitř." Nereaguji na jeho slova. "Jane, slyšíš?" Opláchnu si obličej, odemknu dveře, projdu kolem Nialla aniž bych se na něj podívala, jdu přímo k posteli, kde si lehnu na bok a zavřu oči. Ucítím jak si ke mně Niall lehá, obtočí kolem mě ruku a přitáhne si mě blíž k sobě jako večer. Objetí je uklidňující.
"Chceš o tom mluvit?"
Zavrtím hlavou. "Teď ne."

Do pokoje vpadne Zayn. "Oh, sorry… jen jsem vám chtěl připomenout -time of love-. Je malá změna. Claire jsem si vyměnil s Harrym. Veze ji na letiště."
"Mně se stejně nikam nechce." povídám.
V tom se Niall zblázní. Začne mě pošťuchovat, lechtat, smát se, říkat vtipy, jen aby mě rozesmál. V jednu chvíli jsme si tak blízko, že jsem si myslela, že mě chce políbit. Se vším přestal, díval se mi do očí, ale po chvilce se zvedl a povídá: "Tak pojď už je čas. Dneska ti to sluší." a odejde.

NIALL:
"A dál?" vyzvídá Louis poté, co jsem mu řekl, co se právě odehrálo v pokoji.
"Dál nic."
"Co je s tebou chlape? Tohle byla parádní příležitost pro pusu."
Já to do háje vím, ale cítil jsem zase od Jane tu známou nejistotu. Nechci nic pokazit. Jsem rád, že se věci trochu posunuli kupředu. Dnešní noc byla dokonalá.
*konec flashbacku*

JANE:
Když Liam zastavil před bowlingovým centrem, tak jsem se upřímně rozesmála. Chudák nechápal, co se děje. Asi si myslel, že jsem se zbláznila. A jaké bylo mé překvapení, když uvnitř na nás čekali Niall se Sophii. Dvojté rande. Perfektní. Ještě kdybych uměla hrát ten bowling...

-time of love- na další den...

>> Jsem na sebe tak naštvaná, poslední dobou mi nějak nezbýval čas na psaní a když byl čas, tak zase mi pro změnu nechtělo...
>> Co říkáte na tuto část? Čekal někdo něco takového od Harryho? (od toho náladového ženystřídajícího kluka?) A jak myslíte, že to bude pokračovat?
>> Děkuji za komentáře, popřípadě hvězdičky… Usmívající se

XO jiteckaa
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama