Květen 2014

Michael Bublé - It's A Beautiful Day

31. května 2014 v 8:00 | jiteckaa |  MUSIC
Písnička, která mi zlepší den, když se všechno s**e.. Znáte? Jak se vám líbí?


Liebster Award Tag

28. května 2014 v 19:35 | jiteckaa
Vážně jsem nečekala, že tohle ke mě někdy dorazí. Takže děkuji Charlleen za nominaci. Jak to funguje? 10 věcí o mě, odpovědět na 10 otezek, nominovat a vymyslet 10 otázek pro nominované? Tak jdu na to..

10 věcí o mě (to bude těžký)... :-D
1. Je mi 23.
2. Vím co nechci, ale nevím co chci.
3. Mám radši kočky než psy.
4. Ve znamení jsem panna.
5. Jsem až moc hodná, řekla bych, že už to hraničí s blbostí. :-D
6. Oblíbená barva je zelená a začínám přicházet na chuť fialové...
7. Nikdy jsem nebyla fanynkou. (To až teď.. :-D)
8. Jednou za čas mám ráda samotu.
9. Začala jsem sledovat Upíří deníky.
10. Chtěla bych se beze strachu zamilovat.

Táááák a teď 10 otázek od Charlleen...
1. Oblíbený zpěvák, a proč?
Kdyby se mě Charlleen zeptala na oblíbené skupiny bylo by to jasné One Direction a 5SOS. Takže mám ráda Niall, Louis, Harry, Liam a Zayn jako jednotlivce, miluju jejich hlasy, písničky, jací jsou. A pak ještě Ed Sheeran. Ten zrzavý klučina je též super.. písničky, hlas, osobnost... :-)

2. Jak překonáváš stres?
Stres překonávám dvěma způsoby. První je, že mě kamarádi nebo rodina přivedou na jiné myšlenky (většinou to zabere) nebo ten druhý o samotě s čokoládkou nebo cigaretkou, kdy si v klidu popřemýšlím, utřídím si myšlenky...

3. Co pro tebe znamená
hudba?
Hudba pro mě znamená hodně, řekla bych skoro úplně nejvíc. Nemohla bych bez ní žít. Pouštím si ji pořád a všude. Ráno mě vzbudí, doprovází mě cestou do práce, v práci ji mám taky puštěnou, ve volných chvílích a při usínání.. (To říkám, vždy a všude :-D)

4. Je něco, v čem závidíš klukům? A popř, v čem?
Jestli v něčem závidím klukům? To ani néé jsem ráda, že jsem žena. I když teď mě napadá.. nemají menstruaci a řekla bych, že to mají jednodušší při hledání práce (nechci se vymlouvat, že jsem holka, ale už se mi párkrát přihodilo.. oni si prostě myslí, že mladá holka půjde na mateřskou, pak děti atd. a prostě jim to nevymluvíte.. :-/)

5. Co je pro tebe nejtěžší ve škole/práci?
Nejtěžší je do té práce vstát. :-D Anebo udržet se v klidu, když šéf nemá svůj den. Anebo, když na výstavách pořád prší a prší a prší. Jinak je to v klidu.

6. Bojíš se něčeho?
Bojím se různé havěti. A v poslední době se bojím zamilovat (pár špatných zkušeností a co to s člověkem udělá..) :-/

7. Nejoblíbenější dezert? :D
Suflé.. Ta teplá rozteklá čokoláda uvnitř.. Mňááám, už tím jak na tuto otázku odpovídám na to dostávám chuť. :-D

8. Komedie?/Scifi?/Romantika?/Fantasy?/Horor? .. co z toho? :D (film)
Ehmm.. Dávám přednost komediim. Ráda se zasměju, zlepší mi náladu. Na nějaký dobrý horor se podívám jen s někým, jsem strašný strašpytel.. a když se nad tím tak zamýšlím už jsem dlouho žádný neviděla. Vím, že to není v nabídce, ale mám ráda filmy inspirované skutečnou událostí.. Film? Těžko vybrat napada mě hodně možností, ale napíšu... Já, padouch :-D

9. Co nemáš ráda na druhých?
Na ostatních nemám ráda, když je někdo nepříjemný jen co otevře pusu, pak když se někdo chová povýšeně, přemíra uraženosti, udrbanosti.. To je na ránu. :-) Pesimističtí lidi mě hrozně vysávají, nevím jestli to znáte, ale když dlouho posloucháte jak si na všechno stěžují, nadávají, nejsou s ničím spokojeni. Nemyslím tím člověka co prostě nemá den, ale má to tak pořád.
zz
10. Kdo je podle tebe hudební legenda, a proč?
Michael Jackson a Whitney Houston. A proč? To je přece jasné.. :-)

Nominations.

Lenik&Mimi (prosím, prosím obě dvě) -- http://give-me-love-ed.blog.cz/
Andy&Doms (prosím, prosím obě dvě) -- http://place-where-dream-comes-true.blogspot.cz/

10 otázek ode mě pro nominované..
1. Jaký je tvůj názor na sociální sítě a jak často na nich trávíš svůj volný čas?
2. Tvoje oblíbená barva?
3. Kde by si chtěla žít a proč?
4. Oblíbené jídlo?
5. Co pro tebe znamená hudba? (Vím, že se opakuju, ale je to pěkná otázečka a vážně mě zajímají vaše odpovědi.)
6. Co tě zaujme na druhém blogu?
7. Tvůj nejsmutnější den?
8. Tvůj nešťastnější den?
9. Umíš zpívat?
10. Co děláš, když nebloguješ?

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuf tak je to za mnou, jak jsem to zvládla? Doufám, že se moji nominovaní zapojí a ještě jednou díky Charlleen.

Kniha *** Rekviem

23. května 2014 v 8:00 | jiteckaa |  BOOKS
Český název: Rekviem
Originální název: Requiem
Autor: Lauren Oliver
Rok vydání: 2013 (originál 2013)
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Počet stran: 328

Rekviem vypráví střídavě Lena a její nejlepší kamarádka Hana. Dívky, které žijí v zásadě vedle sebe, ale dělí je celý podivný svět. Najdou k sobě zase cestu? Jak skončí příběh o lásce, co je zakázaná tím nejhorším možným způsobem?

Vážně pěkné ukončení skvělé série. Tentokrát budu stručná, zdi mezi Divočinou a městem jsou zbořeny a Alex a Lena si vyznali lásku. Konec dobrý, všechno dobré. Sice mě napadají další otázky ke kterým se autorka už nevyjádřila, ale to už by bylo na další díl... Každopádně celou sérii všem doporučuji. Usmívající se

A ještě recenze od VeEee...


Kniha *** Pandemonium

8. května 2014 v 8:00 | jiteckaa
Český název: Pandemonium
Originální název: Pandemonium
Autor: Lauren Oliver
Rok vydání: 2013 (originál 2012)
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Počet stran: 304

Po útěku, při němž Alex umírá, se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala - to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa "za plotem", kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD - Amerika bez amor deliria - organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela.

Po konci Deliria jsem se nemohla dočkat pokračování. Naštěstí chvíli po dočtení se mi ozvaly z knihovny, že rezervovaná kniha je k dispozici, tak jsem si pro ni hned běžela, abych věděla jak Lena bude v Divočině "žít-bojovat" bez Alexe. Líbí se mi, že kniha začíná přesně tam, kde skončil předchozí díl. A na rozdíl od Deliria jsem se nenudila od první stránky. I když jsem se na konci prvního dílu musela rozloučit s Alexem, autorka to vynahrazuje Julianem. Julian je pro věc zapojený chlapec, který se snaží ve všem uspokojit svého otce. Čeká ho podstoupení procedury, je lídrem mladého odboje ABADu a téměř celá mladá nová Amerika k němu vzhlíží. Jenže po setkání s Lenou je jasné, že se musí něco podělat a taky se tak stane. Konec opět překvapivý.. Alex žije!! (V to jsem ve skrytu duše doufalapo dočtení prvního dílu.)

Film *** Drsňačky

5. května 2014 v 8:00 | jiteckaa |  MOVIES
Takhle jsem se už dlouho nenasmála. Sprostá & Distingovaná. Zajímavé, jak se dvě odlišné agentky dali dohromady a kupodivu mi ani ty vulgarismy nevadily (a že jich bylo). Kdo by řekl, že Sandře Bulock táhne na padesátku?


TRAILER:


Kniha *** Delirium

3. května 2014 v 15:00 | jiteckaa |  BOOKS
Český název: Delirium
Originální název: Delirium
Autor: Lauren Oliver
Rok vydání: 2012 (originál 2011)
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Počet stran: 352

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.

Delirium - Pandemonium - Rekviem mám přečtený už dávno, ale až teď jsem se dokopalak tomu něco napsat takžeeee.. Delirium mě hlavně zaujalo kvůli tématu. Život, kdy je láska jako nemoc? Moc jsem si to nedokázala představit. Ze začátku kniha byla celkem nudná. Kdy Lena popisovala svět ve kterém žije, svoji nejlepší kamarádku, ale také je nesmírně natěšená na chystanou léčbu před amor deliria nervosa. Ale v určité chvíli to vygradovalo tak, že jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a těšila se na pokračování. Líbilo se mi, jak si Lena začala uvědomovat, že to možná není všechno tak, jak se zdá, jak se pomalinku seznamovala s Alexem a konec mě úplně odrovnal.