Leden 2015

Věštění na rok 2015...

9. ledna 2015 v 7:00 | jiteckaa |  NA SLOVÍČKO...
Začátkem roku mě čeká nějaké trápení.
Jelikož se mi nějak horší zrak, tak si zajdu k lékaři a začnu nosit brýle, nízký tlak mě bude zlobit i v tomto roce.
Pojedu s mamkou na koncert Roxette do Ostravy a v květnu se dám dohromady se svojí životní láskou.
V pracovním životě se mi bude i nadále dařit. V červnu přejdu na jiný odbor místo kolegyně, která půjde do důchodu. Budu mít smlouvu na neurčito a polepším si i finančně. Do toho si ještě přivydělám zpracováním daňové evidence, pedikúrou a výjezdu se svým bývalým zaměstnavatelem na výstavu.
Přestěhuji se do malého, pěkného podnájmu (nebo se nastěhuji k novému příteli - to nejde vidět tak zřetelně) a koupím si nějakou ojetinu, aby se mi lépe cestovalo. Do bytečku si pořídím kočičku, aby mi nebylo smutno a taky proto, že po koťátku toužím už od dětství.
V roce 2015 One Direction vyhlásí další tour, ve které bude zahrnuta i česká republika a já si okamžitě koupím lístek do první řady. (Kdo do toho jde se mnou?) :-D
Koncem léta pojedu k moři.
Ve škole to bude namáhavé - postoupím do druháku, ale budu opakovat matematiku (kéž by ne).
A abych nezapomněla na blog... Jelikož se naučím efektivně nakládat s časem, tak budu čas od času přidávat příspěvky. Taky přidám rubriku kuchařka, kde budu přidávat své oblíbené a osvědčené recepty (už mě to nebaví hledat po papírkách, velkých kuchařských knihách a na internetu). A taky se najde nějaká dobrá duše, která ve svém volném čase ráda pracuje s grafikou a mě udělá jednoduchý a krásný layout na blog, aby sem každý chodil rád. :-)


Celkem mám dobré vyhlídky, že? :-D :-D

...Bradavice už na mě čekají...

Přeji Vám hezký den.


jiteckaa

Shrnutí roku 2014 a předsevzetí (doporučení) do toho nového :-)

7. ledna 2015 v 23:38 | jiteckaa |  NA SLOVÍČKO...
Než začnu... dovolte mi, s malým zpožděním Vám popřát šťastný Nový rok. Doufám, že jste svátky prožily spokojeně se svými blízkými.Začala bych asi nejprve shrnutím (pro mě nejdůležitějších událostí) roku...
Práce + změna práce - V pracovním životě se mi v roce 2014 dařilo. Konečně jsem nastoupila do práce (do "normální" práce) a když se naskytla příležitost přejít do současné, tak jsem neváhala ani minutu. Sice je to na dobu určitou, ale je to praxe, získávám další kontakty, je to všechno fajn.. aspoň v tomto jsem spokojená.

Přijata na VŠ - Minulí rok, jsem sem psala, že to zkusím a ono to vyšlo. Jsem ráda, škola mě baví, ale už teď mám pocit, že se nezastavím.. zvládat práci, učit se do školy, cestovat mezi školou a prací, a do toho se ještě trochu věnovat rodině a kamarádům. 2015 bude drsný rok :-D

Neaktivní na blogu - Z prvních dvou bodů je jasné, proč mám tak malou aktivitu na blogu (no.. narovinu to řeknu.. žádnou aktivitu na blogu). Docela mě to mrzí, ale každý má své priority. V dalším roce se to snad zlepší.

Je ze mě "teta" - ano, je to tak, můj malý bráška, ze mě udělal tetu a celkem rychle a nečekaně. Našel si přítelkyni se dvěma dětmi. Zdá se, že mu to svědčí, takže já jim přeji spokojený vztah. Ještě lepší, ale je, že z našich udělal babičku a dědu. Sedíme takhle po Silvestru, zarachotí klika u hlavních dveří a brácha se ptá: "Kdo to jde?" a malá nadšeně vykřikne: "Děda!" :-D (A tohle ji nikdo neříkal, jsme tetičky a strýčci, ale prostě sama od sebe řekne tady tohle...)

Četba knih - V minulém roce jsem si dala za úkol přečíst určitý počet knih, bohužel čas je neúprosný takže... zákony, materiály do práce a učení do školy se nepočítá? :-D

Chtěla jsem také omezit své aktivity na sociálních sítích. Uznávám, to se mi trochu nepovedlo. Tedy aspoň částečně (Twitter, tmblr... jo.. facebook už je horší, ale také už v omezenější míře. Na domluvu s okolním světem - kamarády - je nejlepší).

Má láska k One Direction stále přetrvává, ale také už v omezené míře. Abum Four, jsem však nepřehlédla a je úúúúúžasnýýýýý.

Co se ještě dál událo? Rodinná krize, nájezd Rusáků na Ukrajinu atd. atd. atd.

...a předsevzetí (doporučení)...
Jak se všude píše (říká) nejdůležitější je pitný režim. Stále je to bída. Nevím, jak to zlepšit, ale budu na tom pracovat i v tomto roce.

Věnovat větší pozornost škole - Musím se naučit efektivně učit. Stručně, výstižně řečeno.

Darovat krev - Měla jsem to i v předsevzetí v minulém roku. A dodržela jsem ho. Darovat krev jsem byla už 2x. Ten pocit nezištnosti a vědění, že má krev někomu pomůže.. Je to super. Doporučuji.

Lépe si organizovat čas - Někdy je to oříšek, to kolikrát přeskakuji z činnosti do jiné činnosti a ve výsledku není všechno doděláno. Znáte to?

Být šťastná, zůstat silná, trpělivá a optimistická. :-)

No jsem zvědavá na tento nový rok, co všechno nám přinese. A co vy? Jak jste přežily svátky a máte nějaké předsevzetí, plány pro tento rok?

Moc moc moc moc moc Vás zdravím po dlouhé době


jiteckaa