NA SLOVÍČKO...

Věštění na rok 2015...

9. ledna 2015 v 7:00 | jiteckaa
Začátkem roku mě čeká nějaké trápení.
Jelikož se mi nějak horší zrak, tak si zajdu k lékaři a začnu nosit brýle, nízký tlak mě bude zlobit i v tomto roce.
Pojedu s mamkou na koncert Roxette do Ostravy a v květnu se dám dohromady se svojí životní láskou.
V pracovním životě se mi bude i nadále dařit. V červnu přejdu na jiný odbor místo kolegyně, která půjde do důchodu. Budu mít smlouvu na neurčito a polepším si i finančně. Do toho si ještě přivydělám zpracováním daňové evidence, pedikúrou a výjezdu se svým bývalým zaměstnavatelem na výstavu.
Přestěhuji se do malého, pěkného podnájmu (nebo se nastěhuji k novému příteli - to nejde vidět tak zřetelně) a koupím si nějakou ojetinu, aby se mi lépe cestovalo. Do bytečku si pořídím kočičku, aby mi nebylo smutno a taky proto, že po koťátku toužím už od dětství.
V roce 2015 One Direction vyhlásí další tour, ve které bude zahrnuta i česká republika a já si okamžitě koupím lístek do první řady. (Kdo do toho jde se mnou?) :-D
Koncem léta pojedu k moři.
Ve škole to bude namáhavé - postoupím do druháku, ale budu opakovat matematiku (kéž by ne).
A abych nezapomněla na blog... Jelikož se naučím efektivně nakládat s časem, tak budu čas od času přidávat příspěvky. Taky přidám rubriku kuchařka, kde budu přidávat své oblíbené a osvědčené recepty (už mě to nebaví hledat po papírkách, velkých kuchařských knihách a na internetu). A taky se najde nějaká dobrá duše, která ve svém volném čase ráda pracuje s grafikou a mě udělá jednoduchý a krásný layout na blog, aby sem každý chodil rád. :-)


Celkem mám dobré vyhlídky, že? :-D :-D

...Bradavice už na mě čekají...

Přeji Vám hezký den.


jiteckaa

Shrnutí roku 2014 a předsevzetí (doporučení) do toho nového :-)

7. ledna 2015 v 23:38 | jiteckaa
Než začnu... dovolte mi, s malým zpožděním Vám popřát šťastný Nový rok. Doufám, že jste svátky prožily spokojeně se svými blízkými.Začala bych asi nejprve shrnutím (pro mě nejdůležitějších událostí) roku...
Práce + změna práce - V pracovním životě se mi v roce 2014 dařilo. Konečně jsem nastoupila do práce (do "normální" práce) a když se naskytla příležitost přejít do současné, tak jsem neváhala ani minutu. Sice je to na dobu určitou, ale je to praxe, získávám další kontakty, je to všechno fajn.. aspoň v tomto jsem spokojená.

Přijata na VŠ - Minulí rok, jsem sem psala, že to zkusím a ono to vyšlo. Jsem ráda, škola mě baví, ale už teď mám pocit, že se nezastavím.. zvládat práci, učit se do školy, cestovat mezi školou a prací, a do toho se ještě trochu věnovat rodině a kamarádům. 2015 bude drsný rok :-D

Neaktivní na blogu - Z prvních dvou bodů je jasné, proč mám tak malou aktivitu na blogu (no.. narovinu to řeknu.. žádnou aktivitu na blogu). Docela mě to mrzí, ale každý má své priority. V dalším roce se to snad zlepší.

Je ze mě "teta" - ano, je to tak, můj malý bráška, ze mě udělal tetu a celkem rychle a nečekaně. Našel si přítelkyni se dvěma dětmi. Zdá se, že mu to svědčí, takže já jim přeji spokojený vztah. Ještě lepší, ale je, že z našich udělal babičku a dědu. Sedíme takhle po Silvestru, zarachotí klika u hlavních dveří a brácha se ptá: "Kdo to jde?" a malá nadšeně vykřikne: "Děda!" :-D (A tohle ji nikdo neříkal, jsme tetičky a strýčci, ale prostě sama od sebe řekne tady tohle...)

Četba knih - V minulém roce jsem si dala za úkol přečíst určitý počet knih, bohužel čas je neúprosný takže... zákony, materiály do práce a učení do školy se nepočítá? :-D

Chtěla jsem také omezit své aktivity na sociálních sítích. Uznávám, to se mi trochu nepovedlo. Tedy aspoň částečně (Twitter, tmblr... jo.. facebook už je horší, ale také už v omezenější míře. Na domluvu s okolním světem - kamarády - je nejlepší).

Má láska k One Direction stále přetrvává, ale také už v omezené míře. Abum Four, jsem však nepřehlédla a je úúúúúžasnýýýýý.

Co se ještě dál událo? Rodinná krize, nájezd Rusáků na Ukrajinu atd. atd. atd.

...a předsevzetí (doporučení)...
Jak se všude píše (říká) nejdůležitější je pitný režim. Stále je to bída. Nevím, jak to zlepšit, ale budu na tom pracovat i v tomto roce.

Věnovat větší pozornost škole - Musím se naučit efektivně učit. Stručně, výstižně řečeno.

Darovat krev - Měla jsem to i v předsevzetí v minulém roku. A dodržela jsem ho. Darovat krev jsem byla už 2x. Ten pocit nezištnosti a vědění, že má krev někomu pomůže.. Je to super. Doporučuji.

Lépe si organizovat čas - Někdy je to oříšek, to kolikrát přeskakuji z činnosti do jiné činnosti a ve výsledku není všechno doděláno. Znáte to?

Být šťastná, zůstat silná, trpělivá a optimistická. :-)

No jsem zvědavá na tento nový rok, co všechno nám přinese. A co vy? Jak jste přežily svátky a máte nějaké předsevzetí, plány pro tento rok?

Moc moc moc moc moc Vás zdravím po dlouhé době


jiteckaa

omluva & odhalení

28. ledna 2014 v 8:22 | jiteckaa
Předem tohoto krátkého článku bych se vám chtěla omluvit za dočasný výpadek. Věřte, že jsem k tomu měla dobrý důvod. Každopádně si myslím, že jsem do toho dala všechno, mám z toho dobrý pocit. Teď už si jen počkat na výsledek. Moje snížená aktivita se projevila i na návštěvnosti, tak doufám, že jste na mě nezanevřeli a budete se dál vracet. Teď by se vše mělo vrátit do starých kolejí. Teda téměř, protože můj blog byl odhalen. Věděla jsem, že to dřív nebo později příjde, ale přesto tím nejsem příliš nadšená. Mělo to být moje místečko. Proč musí být internet ve všem tak propojený? facebook-twitter-účet na youtube a další. Navíc ta internetová hostorie...

Takže vzkaz pro zvědavou rodinu: Děkuji za návštěvu, ale už se prosím nevracejte Smějící se anebo vracejte. Mě je to vlastně jedno. Nepíšu sem nic špatného. (Teda doufám. Smějící se)

A teď otázka na vás... Ví vaše rodina a kamarádi o vašem blogu? A co vy na to?

Vyhodnocení roku 2013

8. ledna 2014 v 8:00 | jiteckaa
Originální nápad na článek, viďte?
Vidím to teď skoro na všech blozích, nechci se opičit nebo tak něco, ale řekla jsem si, že nebude na škodu udělat si takovou vnitřní inventuru. První co jsem si pomyslela bylo: Co se vlastně sakra všechno událo? Já si snad nic nepamatuju… :-D
A pak mi to začalo pomalu naskakovat (nebudu to brát postupně, spíš podle "důležitosti" - jsem hlava děravá):

První věc mi naskočila, byl rozchod s ex. Pořád to mám tak nějak živě v paměti. Po čtyřech letech přišlo vystřízlivění. Zjištění, že se nikam nechce "posunout", že je spokojený s tím jak to je (s tím, že nechce nic řešit), jeho lenost, chyby, které mi začaly vadit čím dál víc a následné odmilování. To nemohlo skončit jinak než rozchodem. Bohužel nebo bohudík? To nevím, ale už jsem s tím srovnaná, nechtěla bych to vrátit za nic na světě a řekla bych, že se už začínám vracet do normálu.

Další událostí bylo ukončení podnikání. No jo, je to škoda, ale nedá se nic dělat. Každopádně to nevzdávám, pokračovat budu i během práce. Dalo by se říct, že v tomto roce, se mi pracovně moc nevedlo.

Založení blogu je úžasná věc, která mě v tomto roce napadla. Prvně jsem si říkala, že budu psát pouze fanfiction povídky, ale nakonec se z toho vyklubalo tohle. Je to úžasný svět - jiný svět, ve kterém potkávám samé milé lidičky s podobnými zájmy. Jsem ráda, že jsem do toho šla a doufám (ne doufám - já to vím), že mi to ještě dlouho vydrží.

Film This Is Us, album Midnight Memories, 1DDay a klipy "mých kluků". Tolik skvělých věcí si pro nás tento rok připravily.

Album Salute od Little Mix a klipy. Tuhle sklupinu jsem si v tomto roce nějak oblíbila.

Ed Sheeran je můj objev roku. (Díky Lenik.)

Narození prince George. Událost, kterou prožíval snad celý svět. Abych řekla pravdu trošku jsem se to snažila ignorovat (stejně tak zprávy o Džambulce), protože to bylo všude (noviny, internet, televize), ale kdo by neměl radost ze zrození nového človíčka. J

Poslední ne, už tak pozitivní události.. amnestie Václava Klause, volba prezidenta, předčasné volby, kauza Nečas a Nadyová, Rusnok a další události spojené s politikou. K tomuto se radši nebudu vyjadřovat nebo bych se ještě rozčílila.

Tak tohle byl můj rok. Nechci nic zakřiknout, ale další mi začíná celkem dobře, tak uvidíme.. Co se má stát, stane se. Usmívající se

A jaký jste měli rok vy? Jak se vám vedlo jak v osobním, tak v pracovním životě? Udělali byste něco jinak?

Merry Christmas

24. prosince 2013 v 8:00 | jiteckaa
Zlatíčka... ať už jste pravidelní či náhodní návštěvníci přeji Vám z celého srdce ty nejkrásnější Vánoce, klidné, pohodové, válení se u pohádek a hlavně žádné kosti v krku. Smějící se

Pod stromeček balík zdraví,
vzácný poklad jak se praví,
lásku, štěstí, žádné hádky,
spokojenost, hezké svátky,
radost, úspěch pevný krok
a pak šťastný Nový rok.
Veselé vánoce...

XO jiteckaa


sedm vánočních otázek.

16. prosince 2013 v 9:36 | jiteckaa

1. Na stupnici od 1 do 10, jak moc se těšíš na Vánoce?
Dala bych asi 9. Na Vánoce se těším moc, ale za ty stresy kolem musím strhnout 1 bod. Snažím se být v klidu, ale je toho tolik, co ostatní očekávají. Cukroví. Vánoční úklid. Dárky a návštěvy, které tolik miluji, ale vždy jsem přežraná jak to prasátko. Smějící se Letos bych se tomu chtěla vyhnout, tak jsem zvědavá, zda se mi to podaří.

2. Máš doma vánoční světýlka?
Určitě mám, světýlka nesmí chybět. Navozují pro mě tu správnou atmosféru.

3. Oblíbená vánoční písnička?
Tak toto je těžká otázka. To je jako byste se mě zeptaly na oblíbenou pohádku (taky nemám jen jednu jedinou). Z písniček mě napadá třeba Kelly Clarkson - Underneath The Tree, Sarah Connor - Christmas In My Heart, Václav Neckář - Půlnoční, Marek Ztracený - Snad se něco stane a dalšííííí. Usmívající se

4. Myslíš, že budou letos bílé Vánoce?
Myslím, že ne... alee doufám v to... Usmívající se

5. Máš rád/a vánoční trhy?
Vánoční trhy miluji. Vlastně vše, co souvisí nějak s Vánocemi miluji. Vždy se zde sejdeme s kamarády nebo rodinou, dáme si punč (to k trhům neodmyslitelně patří), projdeme stánky, pokecáme. Zastavíme se u programu (když je nějaký zajímavý). Třeba letos jsem se byla podívat se sedmiletou Fí na pohádku, sice jsme tam hodinu mrzli, ale ty jejich jiskřičky v očích, to nemělo chybu.

6. Jaký je tvůj oblíbený zimní nápoj?
Jak už jsem zmiňovala u otázky č. 5. je to punč, ale co jsem si začala dělat, a na čem jsem začala ulítávat jsou čaje se skořicí nebo vanilkou. Přes rok je nijak nevyhledávám, ale o Vánocí nesmí chybět.

7. Co večeříte na Štědrý den?
Rodinná klasika. Hříbková polévka a kapr s bramborovým salátem.

Parody songy

10. listopadu 2013 v 14:07 | jiteckaa
Ok, tak u toho jsem dostala takový záchvat smíchu...
Podotýkám, že nejsem žádný hater. Mám ráda 1D i Taylor.
Lol.. ještě teď se směju. Prosím, berte to z rezervou a bavte se.. Smějící se


Vražedné kombinace

8. listopadu 2013 v 8:00 | jiteckaa

Docela trefný název pro tuto koláž, nemyslíte?
Moje mímo je ta roztomilá holčička úplně vpravo dole, ale ještě si musím rozmyslet, kdo bude tatínek (je tak těžké si vybrat). A které miminko je vaše?

Narazila jsem na jedno rádio, kde hrají jen 1D. Tak kdyby jste měli zájem najdete ho TADY.

A taky můžeš kluky podpořit hlasem na MTV EMA - kategorie BEST POP a BEST LOOK (vysílá se 10. 11. 2013), PEOPLE'S CHOICE - kategorie FAVORITE BAND, FAVORITE MUSIC VIDEO a FAVORITE MUSIC FAN FOLLOWING (vysílá se 8. 1. 2014) a AMA - kategorie FAVORITE ALBUM POP/ROCK a FAVORITE BAND, DUO OR GROUP POP/ROCK (vysílá se 24. 11. 2013).


XO jiteckaa

ask.fm

7. října 2013 v 7:00 | jiteckaa
TÉMA: ask.fm


Jaké máte zkušenosti s touto stránkou a myslíte, že je dobré na sebe vyzrazovat informace na internetu? Já osobně jsem se o ní dozvěděla přes facebook. Od kamarádky dcera má na ask založený účet, je jí 12 let. Docela mě zarazilo, že tam uvedla kromě přezdívky i město a věk. To musí být ráj pro pedofily. A otázky typu.. chodíš s někým.. líbí se ti někdo.. už si měla sex? Co to jako je? Na tohle se někdo ptá 12-ti leté holky? Můj názor? Pro bloggery a pro slavné osobnosti je to asi dobrá věc, ale pro ostatní... Může to být zábava, ale když si představím, že si tam nějaký zamindrákovaný člověk využije své anonymity a hodí tam nějakou intimní podpásovku, tak teda díky, ale nemám zájem. Já si zatím neplánuji ask založit, podle mě je toho až až.. mám facebook, twitter, blog a mail (je mnoho míst na kterých mě najdete Usmívající se), i když možná i já někdy dospěju do fáze, že si ask založím, kdo ví?

JB versus 1D

1. října 2013 v 7:00 | jiteckaa
TÉMA: JB versus 1D, aneb 3. světová válka na Óčku

Ten název mě napadl poté co jsem si přečetla pár komentářů z facebooku. Já jsem se teda nedívala, ale samozřejmě jsem ráda, že kluci vyhráli. Jde o to, že mě překvapila nenávist mezi Directioners a Beliebers. Co nemusím jsou hateři, kteří jen nadávají. Proto pořád váhám, říkat si Directionerka, prostě mi vadí chování některých. Vždyť to je každého věc, co poslouchá. Co se mi nelíbí, to prostě neposlouchám a nekomentuji. Já myslím, že Justin i 1D můžou být rádi za takovou podporu, kterou jim dávají fanoušci po celém světě.

Jedna holka napsala: ...Nejde o to, koho mám ráda, jde o to, že kdyby si toto Justin/1D četl (uměl by náhodně česky / slovensky) styděl by se za vás... /já s tím souhlasím.

Prostě každá mějme ty "SVÝ". Doufám, že se teď do mě nepusíte. Váš názor?

Jaké je vaše město?

20. září 2013 v 8:30 | jiteckaa
TÉMA: Jaké je vaše město?


Jednou takhle na mě na facebooku, vykoukl tento obrázek. Já bych se odstěhovala nejradši někde co nejblíž rovníku k moři, protože miluju teplíčko, ale kdybych si měla vybrat z těchto čtyř možností, tak bych si vybrala asi Londýn. Chvíli jsem si myslela, že Paříž, přece jenom.. já taková romantická duše. Ale do Londýna jsem se chtěla vždy podívat láká mě tam spousta památek. Neláká mě jen Londýn, ale celá Anglie, když v televizi ukazují ty malé vesničky, to je prostě nádhera. Taky je Londýn společně s New Yorkem a Tokiem jedním z nejdůležitějších měst na světě. Věděli jste to? (Já jsem si to přečetla před chviličkou.. lol). Ani to pořádně nemůžu popsat, prostě cítím, že mě láká Londýn. A jaké je vaše město a proč se vám líbí? Napište do komentů.XO jiteckaa

Editory fotek online

19. srpna 2013 v 13:03 | jiteckaa
TÉMA: Editory fotek online

Když jsem si zakládala blog, netušila jsem kam až mě zavede. Design stránky jsem dělala v PhotoFitre, a docela mě to chytlo.. co chytlo jsem úplně nadšená. Pořád se učím. Ale narazila jsem taky na pár zajímavých online programů na editaci fotek, koláže, rámečky, animace a různé jiné.. Manipulace je naprosto jednoduchá, bez registrace, je to online takže nebude zabírat místo ve vašem počítači. Zkuste a pak mi sem pisněte co jste vyzkoušely a jak jste spokojení..
 
 

Reklama